Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Iwano–Frankowsk dziękuje Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 3 grudnia 2009, 18:42
Aktualizacja: 18:46
Autor: UM, opr. MaS
Fot. archiwum
Świdnica zakupiła 7,5 tysiąca klisz rentgenowskich oraz dozowniki do płynów dezynfekujących, co miało pomóc w walce z epidemią grypy na Ukrainie. Pomoc wysłano do Iwano–Frankowska na początku listopada. Teraz za ten gest dziękują władze ukraińskiego miasta i konsulat.

– Kolejny raz życie wypróbowuje siłę naszej przyjaźni i gotowość niesienia pomocy. Przekazane przez Państwa dary zostały rozdysponowane w szpitalu miejskim zgodnie z potrzebami. Jestem szczerze wdzięczny Panu, Panie Prezydencie, za zrozumienie i wyciągniętą do nas „pomocną dłoń” – napisał w liście do prezydenta Świdnicy Wiktor Anuszkewyczus, prezydent Iwano-Frankowska, zapewniając, że w mieście zmniejszyła się liczba chorych, dzięki czemu udało się powstrzymać epidemię.

– Cieszymy się, że w Polsce jest tyle ludzi, którym nie jest obojętny los ich sąsiadów na Ukrainie – dodał w swoim liście Mychajło Brodowycz, konsul generalny Ukrainy. Dary dla miasta partnerskiego na Ukrainie zostały wysłane transportem zorganizowanym przez Urząd Miejski w Świdnicy i Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group