Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: IX Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Pieśń Ojczysta"

Sobota, 14 marca 2015, 11:40
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2015, 6:42
Autor: red.
Świdnica: IX Dolnośląski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Pieśń Ojczysta"
Fot. użyczone
Sukces uczennicy Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w IX Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczysta”

W czwartek, 12 marca w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje rejonowe przeglądu piosenki i pieśni patriotycznej organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Młodzieżowy Dom Kultury i ŚOK w Świdnicy.

Zamierzeniem organizatorów było …”wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz propagowanie treści patriotycznych w edukacji artystycznej młodzieży, a także pielę-gnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu”.

W kategorii solistów wystąpiła Weronika Wąsowska z klasy 1d Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, (pod kierunkiem p. Magdaleny Jęczmień) wykonując piosenkę pt.: „ War-szawo ma” zajmując I miejsce i kwalifikując się do wystąpienia na Koncercie Galowym we Wrocławiu dnia 29 kwietnia 2015 r.

W kategorii zespołów wokalnych ( pod kierunkiem p. A. Oleksego) udział wzięły trzy uczen-nice Gimnazjum nr 2 w Świdnicy: Karolina Mazanka, Amanda Przybylska i Karolina Warze-cha z kl. 1b, wykonując piosenkę p.t.:” Rozkwitały pąki białych róż”, za którą otrzymały wy-różnienie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group