Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: IX Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny w SP 1

Czwartek, 25 kwietnia 2013, 7:04
Autor: red.
Świdnica: IX Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny w SP 1
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy 23 kwietnia po raz IX zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Swój udział zgłosiło aż dwanaście szkół podstawowych.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy o starożytnej mitologii na wielu płaszczyznach. Rywalizacja zakrojona jest na szeroką skalę, bo obejmuje zarówno sprawdzenie wiedzy o mitach (do tej konkurencji zgłosiło się aż 25 uczniów), jak i umiejętność samodzielnego redagowania prac literackich, opisujących bohaterów mitologicznych. W tej kategorii konkurowało 28 osób, z czego aż 12 prac zasłużyło na nagrodę lub wyróżnienie. W konkursie z wiedzy o mitach po raz drugi pierwsze miejsce zajął Michał Fanhauser, drugie miejsce otrzymał Jędrzej Kulak , na trzeciej pozycji uplasował się Konrad Sosnowski, nagrody otrzymali też Aleksandra Król i Aleksandra Pająk – wszyscy ci uczniowie reprezentują Szkołę Podstawową nr 8.

Uczniowie podejmowali także tematykę mitologiczną w swoich pracach plastycznych. Tu udział był najliczniejszy, bowiem wpłynęło aż 53 prace. Wybór był naprawdę trudny, jednak ostatecznie nagrodzono 13 z nich.

Najbardziej widowiskową konkurencją była rywalizacja teatralna, której podjęło się 5 szkół. Siedmioosobowe grupy prezentowały przygotowane przez siebie scenki, które były oceniane przez wnikliwe jury. W tej konkurencji wygrała Szkoła Podstawowa nr 105 za przedstawienie zatytułowane „Olimpijska opowieść”, drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa 1 za przedstawienie „Zapiski Homera”, zaś trzecie miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie. Wręczono też nagrody za najlepszą kreację żeńską i męską. W tej kategorii zwycięzcami okazali się: Jagoda Kurzawa ze Szkoły Podstawowej nr 105, za kreację króla Midasa oraz Kajetan Dubicki ze Szkoły Podstawowej nr 1 za rolę Homera. Pozostałe szkoły, czyli Szkoła Podstawowa z Pastuchowa i Szkoła „Bliżej Dziecka” otrzymały wyróżnienie za przedstawienie „Demeter i Kora”. Po przedstawieniu scenek, wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, by umilić im oczekiwanie na werdykt.

W sumie w różnych konkurencjach udział wzięło 141 uczniów, którzy przygotowując się do rywalizacji, z pewnością bliżej zapoznali się z mitologią. Najlepsi zostali nagrodzenia, wręczano zarówno nagrody książkowe, jak i rzeczowe. Należy tu dodać, że fundatorem nagród był między innymi Urząd Miasta w Świdnicy. Przygotowań było wiele, rywalizacja jak zawsze zaciekła. Zwycięzcy jak zawsze zadowoleni.

(SP 1)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group