Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: IX Targira–art za nami

Środa, 19 czerwca 2019, 7:00
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 10:03
Autor: red
Świebodzice: IX Targira–art za nami
Fot. UM Świebodzice
Miniony weekend upłynął w Świebodzicach pod znakiem spotkań ze sztuką, a to za sprawą IX odsłony Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira–art. Wydarzenie otworzył uroczyście o godzinie 13:00, w piątek (14 czerwca) burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Dyrektorem Festiwalu Januszem Kujatem.

W evencie wziął udział również zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec. W dniach 14-16 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mieszka Starego 6 można było podziwiać dzieła wspaniałych artystów m.in. szklaną lokomotywę Pawła Borowskiego i wystawę obrazów "Tylko czas" Arkadiusza Dzielawskiego.

Tegoroczna edycja imprezy obfitowała w wiele atrakcji takich jak wystawa zegarów kolejowych z Dolnego Śląska, wystąpienie Małgorzaty Ziewieckiej na temat: Współcześni artyści, dlaczego warto inwestować w ich sztukę, wykład Ireneusza Zyski pt. "Znaczenie gospodarcze linii kolejowej Wrocław-Świebodzice", czy multimedialny pokaz Jarosława Jaśnikowskiego pt. Inspiracja i kolej oraz wiele innych. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu był projekt pn. "Pociąg do Polskiej Sztuki". Dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuki i Rzemiosła Targira z partnerami: Koleje Dolnośląskie S.A., PKP PLK S.A., Poczta Polska S.A., Wyższa Szkoła Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, uruchomiono specjalny elektryczny skład, który przywiózł w dniu 15 czerwca (sobota) miłośników sztuki oraz turystów do Świebodzic na drugi dzień festiwalowy. Celem nadrzędnym projektu była skuteczna promocja polskiej sztuki na najwyższym poziomie artystycznym. W przyszłym roku planowana jest kolejna, wyjątkowa, jubileuszowa X edycja imprezy, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group