Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Izba Tradycji już wkrótce

Czwartek, 31 stycznia 2013, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: red.
Strzegom: Izba Tradycji już wkrótce
Fot. użyczone
Ta wiadomość z pewnością szczególnie ucieszy strzegomian, którzy są miłośnikami historii swojego miasta. Już niebawem w Strzegomiu powstanie Izba Tradycji Ziemi Strzegomskiej. Na wyposażenie izby gmina Strzegom pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego dotację w kwocie 24 990 zł.

- Izba Tradycji to miejsce szczególne, w którym każdy może poznać nie tylko historyczne i kulturowe wartości materialne i niematerialne, ale również bogactwo natury – mówi Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Eksponaty gromadzone przez wiele dziesiątek lat, przechowywane są obecnie w wielu niedostępnych dla mieszkańców i zwiedzających miejscach, a odpowiednie wyposażenie izby pozwoli na udostępnienie zbiorów na europejskim poziomie. Odpowiednio oświetlone gabloty sprawią, że strzegomska porcelana, czy minerały pochodzące z naszych kamieniołomów, będą prezentowały się naprawdę okazale. Władze gminy liczą na to, że izba wzbudzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców i okaże się impulsem do poznania historii Ziemi Strzegomskiej, szczególnie wśród młodych ludzi.

Uroczyste otwarcie izby, która mieścić się będzie w budynku Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu przy ul. Kościuszki, zaplanowano na czerwiec 2013 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group