Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jadą do Laosu uczyć angielskiego

Wiadomości: Świdnica/Wrocław/Laos
Środa, 24 sierpnia 2011, 11:58
Aktualizacja: 16:42
Autor: red.
Fot. agryc
Łukasz Łasa i Michał Działowski (świdniczanin), współzałożyciele Fundacji Ludzki Świat, wyruszyli w środę (17.08.2011r.) w podróż do Laosu. Tak, jak w zeszłym roku podczas wyprawy do Mongolii, za cel postawili sobie naukę języka angielskiego w tamtejszych domach dziecka oraz pomoc materialną.

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, już w ramach fundacji zbierali fundusze na wyprawę „Laos 2011”. Pomocy szukali wśród firm, osób prywatnych i urzędów miast, z których pochodzą. „Bardzo pomogło nam Starostwo Powiatowe w Świdnicy, które sfinansowało zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z sierocińca” – mówi Michał Działowski.
Jednak wyprawa do Laosu to tylko jeden z aspektów, jakimi zajęli się twórcy fundacji. Drugim jest wynajęcie i opłacenie nauczyciela, który w Mongolii będzie regularnie przychodził do odwiedzonego w zeszłym roku sierocińca i kontynuował naukę języka angielskiego. „To bardzo ważne, żeby nasza praca nie poszła na marne. Dzieci szybko się uczą, a nauka sprawiała im wielką radość” – zapewnia Michał Działowski, świdniczanin.

Na tym nie koniec planów, bo już od października we Wrocławiu i Świdnicy ruszają korepetycje dla dzieci na szeroką skalę. Korepetytorów Fundacja poszukuje wśród studentów i maturzystów oraz każdego, kto czuje się pewnie w danym przedmiocie szkolnym. Z pomocy będą mogły skorzystać dzieci z domów dziecka, a także rodzin z trudną sytuacją finansową. Chętni proszeni są o kontakt z fundacją.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywy wrocławskich studentów, mogą to zrobić wpłacając min. 35zł na konto fundacji, a w zamian otrzymają kartkę pocztową z Laosu i zdjęcie wychowanków sierocińca, w ramach podziękowania. Szczegóły można znaleźć na stronie www.ludzkiswiat.pl. Pełna relacja z Laosu wraz z bogatą galerią dostępna jest na blogu fundacji www.ludzkiswiat.blogspot.com.

Łukasz i Michał wracają z Laosu pod koniec września, ze względu na początek roku akademickiego. Po powrocie planowane jest spotkanie w jednej z wrocławskich klubokawiarni. Będą rozmowy, ciekawe anegdotki z wyprawy, połączone z wystawą zdjęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ida 24-08-2011 17:40
starostwo - wyprawki szkolne dla dzieci z LAOSU - jakby mało był potrzebujących na terenie powiatu. Chyba że z prywanej kasy to ok.
~ 24-08-2011 18:01
a skąd wezmą anegdotki jeśli podczas wyprawy nić ciekawego się nie wydarzy ? zmyślą ? znajdą w sieci ? to może tak od razu bez wydawania kasy na wyjazd.
~Krzysiek 24-08-2011 18:03
Podziwiam umiejętność świdniczan do realizownia swoich "pasji" za nie swoje pieniądze. dotyczy to nie tylko bohaterów tego tekstu.
~patapik 24-08-2011 22:04
Ludzie... biednym dzieciom z sąsiedztwa to wy powinniście pomóc, my powinniśmy pomóc. W porównaniu z biedotą w Azji i Afryce nasi biedni to bogacze. Poza tym pomyślcie trochę szerzej - ile się będzie mówić o takich akcjach w mediach i jaka to reklama dla powiatu. Dokąd się nie mówi, to się nie inwestuje a jak się nie inwestuje to nie ma pieniędzy. Zamiast pisać głupoty, rozejrzyjcie się komu można jakoś pomóc.
~Marek 25-08-2011 7:45
Wspieram z całego serca takie akcje! Mam pomysł na następne wyjazdy: nauka języka angielskiego Indian w amazońskiej dżungli, Eskimosów na biegunie oraz pigmejów w Afryce. A może by tak kulnąć się w Bieszczady albo na inne wiochy i tam pouczyć dzieci angielskiego? No tak, po co, skora można wozić d...ę po świecie za nieswoje pieniądze.
~patapik 25-08-2011 21:55
No to ładuj d..pę w samolot i leć do tych Pigmejów... albo i w Bieszczady. Najłatwiej krytykować.
~p 25-08-2011 22:55
zapytajcie najpierw, w jakich warunkach będą tam żyć i ile wartości nie tyle edukacyjnej, co społecznej, dają dzieciom takie zajęcia. chłopaki nie otrzymali pieniędzy dla siebie, ale na wyprawki i przygotowanie materiałów dydaktycznych dla maluchów.
~p 25-08-2011 22:55
zapytajcie najpierw, w jakich warunkach będą tam żyć i ile wartości nie tyle edukacyjnej, co społecznej, dają dzieciom takie zajęcia. chłopaki nie otrzymali pieniędzy dla siebie, ale na wyprawki i przygotowanie materiałów dydaktycznych dla maluchów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group