Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław/Laos: Jadą do Laosu uczyć angielskiego

Środa, 24 sierpnia 2011, 11:58
Aktualizacja: 16:42
Autor: red.
Świdnica/Wrocław/Laos: Jadą do Laosu uczyć angielskiego
Fot. agryc
Łukasz Łasa i Michał Działowski (świdniczanin), współzałożyciele Fundacji Ludzki Świat, wyruszyli w środę (17.08.2011r.) w podróż do Laosu. Tak, jak w zeszłym roku podczas wyprawy do Mongolii, za cel postawili sobie naukę języka angielskiego w tamtejszych domach dziecka oraz pomoc materialną.

Po sukcesie zeszłorocznej akcji, już w ramach fundacji zbierali fundusze na wyprawę „Laos 2011”. Pomocy szukali wśród firm, osób prywatnych i urzędów miast, z których pochodzą. „Bardzo pomogło nam Starostwo Powiatowe w Świdnicy, które sfinansowało zakup wyprawek szkolnych dla dzieci z sierocińca” – mówi Michał Działowski.
Jednak wyprawa do Laosu to tylko jeden z aspektów, jakimi zajęli się twórcy fundacji. Drugim jest wynajęcie i opłacenie nauczyciela, który w Mongolii będzie regularnie przychodził do odwiedzonego w zeszłym roku sierocińca i kontynuował naukę języka angielskiego. „To bardzo ważne, żeby nasza praca nie poszła na marne. Dzieci szybko się uczą, a nauka sprawiała im wielką radość” – zapewnia Michał Działowski, świdniczanin.

Na tym nie koniec planów, bo już od października we Wrocławiu i Świdnicy ruszają korepetycje dla dzieci na szeroką skalę. Korepetytorów Fundacja poszukuje wśród studentów i maturzystów oraz każdego, kto czuje się pewnie w danym przedmiocie szkolnym. Z pomocy będą mogły skorzystać dzieci z domów dziecka, a także rodzin z trudną sytuacją finansową. Chętni proszeni są o kontakt z fundacją.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywy wrocławskich studentów, mogą to zrobić wpłacając min. 35zł na konto fundacji, a w zamian otrzymają kartkę pocztową z Laosu i zdjęcie wychowanków sierocińca, w ramach podziękowania. Szczegóły można znaleźć na stronie www.ludzkiswiat.pl. Pełna relacja z Laosu wraz z bogatą galerią dostępna jest na blogu fundacji www.ludzkiswiat.blogspot.com.

Łukasz i Michał wracają z Laosu pod koniec września, ze względu na początek roku akademickiego. Po powrocie planowane jest spotkanie w jednej z wrocławskich klubokawiarni. Będą rozmowy, ciekawe anegdotki z wyprawy, połączone z wystawą zdjęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group