Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jak budowa domu – to tylko z Coloseum Pro

Środa, 11 września 2019, 9:56
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2019, 10:52
Autor: red
REGION: Jak budowa domu – to tylko z Coloseum Pro
Fot. użyczone
Z Marcinem Drzewieckim rozmawiamy o nowoczesnej technologii budownictwa, która przywędrowała do nas z Norwegii, a coraz częściej jest stosowana w naszym regionie.

Skąd pomysł, żeby u nas, w naszym regionie, stosować tę akurat metodę budownictwa, od kiedy się tym zajmujecie, gdzie powstają pierwsze budowy, a gdzie będą kolejne?

Marcin Drzewiecki: Tak naprawdę pomysł na budowy wziął się 3 lata temu, kiedy sam szukałem rozwiązania na budowę własnego domu. Zacząłem analizować koszty i rozważać, który z materiałów jest najlepszy oraz jakimi sposobami budować. Oczywiście nie od początku wszystko było dla mnie jasne, dopiero po dogłębnym zrozumieniu pewnych schematów i pewnych właściwości materiałów, podjąłem decyzję o budowie z keramzytu. Wpływ na to miało kilka czynników. Dwoma najważniejszymi czynnikami były: szybkość budowy - ja osobiście sprzedałem mieszkanie i czas który mi został do wybudowania domu był jak najmniejszy, więc musiałem zrobić coś szybko dobrze i oczywiście w miarę tanio i to mi wszystko dawała właśnie budowa domów z gotowych elementów keramzytowych. Rozważałem też i dużo się mówiło o domach drewnianych. Ja natomiast nie byłem do końca przekonany, czy aby na pewno chcę dom drewniany, jednak gdzieś tam we mnie przeświadczenie jest, że jednak murowany dom, który jest odporny na wszystkie ewentualne czynniki atmosferyczne, jest domem bezpiecznym i dlatego przekonywał mnie bardziej dom keramzytowy i który ma świetne właściwości. Ten drugi czynnik, czyli cena, jest oczywiście bardzo istotnym elementem, ponieważ zyskując tak naprawdę w dzisiejszych czasach czas, zyskujemy również cenę, oczywiście w budowie domów nie ma jednej ceny standardowej, dlatego my przygotowaliśmy gotowy produkt. Na naszej stronie internetowej można zobaczyć danego rodzaju budynek, który budujemy za kwotę 249 000 zł. Jest to budynek w stanie wysoko deweloperskim z położonymi gładziami od środka, rozciągniętymi wszelkimi instalacjami, ogrzewaniem podłogowym, zrobioną elewacją zewnętrzną, wszelkie drzwi i okna są wstawione, więc jest więc jest to cena ostateczna, która tak naprawdę jest bardzo korzystną ceną. Dodam, że klient kupując dom kupuje no mówiąc też kolokwialnie, święty spokój, ponieważ my osobiście dopilnujemy mu wszystkiego i tak naprawdę podpisanie umowy wiąże się z tym, że w niedalekiej przyszłości klient odbiera klucze do swojego wymarzonego domu. Dodam jeszcze tylko, że oczywiście na stronie internetowej są przykładowe projekty i ceny domów, które w podanej cenie robimy. Wykonujemy również indywidualne projekty, natomiast sprawa w takich sytuacjach już jest troszkę bardziej skomplikowana i ceny, z uwagi na różną architektoniczną budowę, się różnią

Czym różni się ta technika od tradycyjnych metod i skąd do nas przybyła? Na czym polega zaleta tego produktu?

Marcin Drzewiecki: Różnice, które wynikają z budowy i z technologii, są na miarę XXI wieku. Tak naprawdę największą różnicą są ściany, które przyjeżdżają w gotowych elementach, są dokładnie precyzyjnie na etapie konstrukcyjnym, jeszcze architektonicznym, planowane, następnie montowane już tylko na placu budowy. Montaż przebiega dosyć szybko, dosyć sprawnie i co najważniejsze bardzo solidnie i tutaj oczywiście każdy kto rozpoczyna przygodę z budownictwem domu wie, że prefabrykaty są tak naprawdę idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma pomyłek na zasadzie, że jedna ściana jest krzywo, druga też nie do końca prosta, ponieważ one są sprawdzane i odmierzone na etapie produkcyjnym i po prostu jeżeli nawet trafi się jakiś feler, to nie jest wypuszczany dalej za fabrykę, natomiast w tradycyjnym budownictwie no różnie to bywa, różne słyszeliśmy opowieści o nie do końca właściwie dobranej ekipie budowlanej, z którą były same problemy. W prefabrykatach taka sytuacja jest niemożliwa, ponieważ wszystko jest robione w fabryce, gdzie są specjalne odlewy, więc tutaj nie ma jakiejś pomyłki. Podkreślę tu drugi raz, że dodatkowym czynnikiem, który przemawia za tą formą budowy, jest czas. Standardowo postawienie ścian domu zajmuje nam około dwóch dni, więc jest to czas, który tak naprawdę w większości przypadków tradycyjnym ekipą służy do rozłożenia sprzętu i pomiarów. My natomiast w 2 dni zostawiamy już gotowe ściany przygotowane pod konstrukcję dachową, którą też później robimy z prefabrykatów, natomiast tak naprawdę o całym mechanizmie tego można było bardzo dużo mówić i każdy element omawiać bardzo szczegółowo, natomiast myślę, że takie już szczegółowe rozmowy to przy indywidualnych rozmowach z klientami, czy potencjalnymi nabywcami się prowadzi, ponieważ temat jest tak naprawdę bardzo szeroki i budowa domu musi być bardzo przemyślana, a zawsze rodzą się jakieś pytania, na które z przyjemnością ja czy moi pracownicy odpowiedzą.

Szybkość budowy robi wrażenie. Budujecie od A do Z ze wszystkimi mediami i pozwoleniami?

Marcin Drzewiecki: Tutaj chciałbym zaznaczyć, że tak naprawdę w dzisiejszych czasach, jak ja to zwykle mówię swoim klientom, że budowa domów to jest 21 wiek, ponieważ czas realizacji to jest kilka dni na poszczególne etapy. Natomiast dokumentacja no to jeszcze tak troszkę żartobliwie mówiąc jest średniowiecze i my też wychodzimy z pomocna dłonią, ponieważ mamy już utarte pewne ścieżki, pewne schematy, gdzie pewne rzeczy można przyspieszyć, dlatego w swojej ofercie mamy kompleksową obsługę zarówno pod kątem dokumentacji, pod kątem architektury oraz wszelkich innych czynności, które są niezbędne do pozwolenia na budowę czy później odbioru budynku.

Porozmawiajmy o terenach inwestycyjnych. Kto ma szansę na budowę – trzeba posiadać własne tereny czy Wy macie takie tereny? Jakie warunki musi spełnić ewentualny klient?

Marcin Drzewiecki: Jeżeli chodzi o tereny inwestycyjne, to może od tego zacznę, że pomagamy całą dokumentację przygotować pod budowę domu łącznie z pozwoleniem na budowę i innymi elementami, które wchodzą w grę, a ich jest tak naprawdę bardzo dużo i nie chcę tutaj teraz na nich się skupiać. Natomiast pomagamy również w doborze działki. Raz że posiadamy własne tereny, które możemy zaproponować do sprzedaży, natomiast nawet jeżeli ktoś już ma wypatrzoną działkę, to pomagamy i oceniamy tę działkę pod kątem funkcjonalności, czy prawa przestrzennego. Oczywiście te usługi są z naszej strony całkowicie bezpłatne.

Cena – dlaczego taka a nie inna?

Marcin Drzewiecki: Jeżeli chodzi o cenę, to cena jak w każdym przypadku musi być atrakcyjna. Oczywiście to też nie jest tak, że budując z prefabrykatów nagle dom murowany wychodzi połowę taniej. To nie jest tak do końca, ponieważ ja zawsze namawiam klientów, aby zainwestowali w porządne szyby, w porządne drzwi oraz ocieplenie stropu i ścian, bo to później skutkuje mniejszymi kosztami ogrzewania. Z moich wyliczeń wynika, że budowanie z keramzytu przy lepszych właściwościach fizycznych ścian keramzytowych wychodzi około 10 do 15% taniej niż budowa tradycyjnymi metodami.

Więcej informacji na stronie: www.domy-coloseumpro.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group