Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jak dobrze wybrać?

Piątek, 6 marca 2015, 10:36
Aktualizacja: 15:27
Autor: red.
Świebodzice: Jak dobrze wybrać?
Fot. UM Świebodzice
Spotkanie warsztatowe, poświęcone bezpiecznemu poszukiwaniu pracy za granicą, odbyło się w czwartek, 5 marca w Miejskim Domu Kultury. Organizatorem spotkania były: EURES, Powiatowy Urząd Pracy Filia w Świebodzicach, Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób, a wiedza, którą zdobyły, z pewnością przyda się w trakcie poszukiwań zatrudnienia. Obecnie na rynku jest bardzo wiele ofert dotyczących wyjazdów za granicę, czasami jednak nie są one do końca uczciwe, dlatego specjalistki z EURES oraz doradcy z PUP starali się przekazać najważniejsze zasady, dotyczące wyboru takich ofert. Czym się kierować, jak sprawdzić umowę, jakie dokumenty należy skompletować - to najważniejsze zagadnienia, poruszane na warsztatach.

Uczestników odwiedził burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

- Bardzo się cieszę, że Państwo skorzystali z naszego zaproszenia, mam nadzieję, że informacje okażą się użyteczne i życzę powodzenia w owocnym poszukiwaniu pracy - powiedział do uczestników burmistrz.

Najczęstszymi ofertami pracy w UE są zajęcia związane z opieką nad osobami starszymi lub dziećmi. W takich przypadkach wymagana jest choć minimalna znajomość języka obcego.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group