Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 1367
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak przeprowadzić osuszanie ścian?

Piątek, 27 maja 2022, 22:38
Aktualizacja: 22:39
Autor: ts
Polska: Jak przeprowadzić osuszanie ścian?
Fot. ts
Może się zdarzyć, że w Twoim mieszkaniu lub domu pojawi się pleśń. Znalezienie i wyeliminowanie źródła wilgoci pomoże Ci się pozbyć szkodliwe grzyba. Jak to zrobić?

Osuszanie ścian najlepiej zlecić doświadczonej firmie. Oczywiście nie brakuje śmiałków, którzy podchodzą do zadania samodzielnie. W przypadku zalania przez sąsiada źródło jest znane, ubezpieczyciel zapłaci za szkodę, a remont wykonasz we własnym zakresie. Niestety przyczyn powstawania wilgoci jest więcej, a ich znalezienie może trwać miesiącami. Dlatego też dużo lepiej posiłkować się specjalistami niż generować potencjalnie wyższe koszty remontu.

Skąd się bierze wilgoć w ścianach?
Zalanie, niesprawna wentylacja, okresowe zalewanie np. z drogi czy niesprawne parapety. Wśród najczęściej występujących źródeł wilgoci jest podciąganie kapilarne. To proces, podczas którego woda wnika w strukturę murów i przedostaje się na wyższe kondygnacje. Dzieje się tak, gdy w pobliżu budynku jest wysoki poziom wód gruntowych lub gdy nieruchomość ma uszkodzoną izolację, lub nie ma jej wcale.

Woda znajdzie drogę i w swoim tempie będzie wnikała w strukturę murów. Najszybciej można ją zidentyfikować w piwnicach. Jeśli panuje w niej wysoka wilgoć lub pojawiają się wykwity pleśni, to sygnał, że problem jest zaawansowany. Jeśli nie zainteresujesz się nim, to po pewnym czasie pojawi się wilgoć w domu. Wówczas rozpoczniesz z nią walkę, która może przynieść różne skutki.

Jak pozbyć się wilgoci?
Niektórzy stosują środki chemiczne. Zwykle są to substancje niebezpieczne dla ludzi i po zaaplikowaniu należy wyłączyć pomieszczenie z użytkowania na kilkanaście godzin. Jest to metoda doraźna, ponieważ nie uderza w źródło problemu.

Nagrzewnice i osuszacze to rozwiązanie, które także doraźnie podchodzi do problemu. Ogrzewanie pomieszczenia może obniżyć poziom wilgoci. Jeśli jednak nie pozbędziesz się źródła wody, po pewnym czasie będziesz musiał ponownie włączyć nagrzewnice, bo wilgoć na pewno powróci.

Istnieje także inny sposób – system AQUAPOL®. W przypadku podciągania kapilarnego skutecznie odwraca ten proces. Oznacza to, że woda zamiast na wyższe kondygnacje, zaczyna kierować się w stronę gruntu. Wilgoć w domu znika, a to umożliwi Ci przeprowadzenie oględzin i sprawdzenie szkód przez nią wyrządzonych.

Następnie przychodzi czas na remont i izolację, która będzie dodatkową barierą dla wody. System AQUAPOL® zapewni skuteczne zabezpieczenie, na co dostaniesz 20-letnią gwarancję. To wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o nieruchomość i poprawić jej ochronę przed wodą.

Jak przeprowadzić osuszanie ścian?
Masz do dyspozycji różne narzędzia i masę wiedzy w internecie, która pomoże Ci poznać techniki i technologię osuszania. Jeśli jednak nie masz czasu lub energii na walkę z problemem, postaw na doświadczoną firmę. Dzięki temu masz pewność, że uporają się oni z wilgocią, zainstalują wyposażenie, które będzie chroniło Twój dom, a na wszystko dostaniesz gwarancję na 20 lat. Są zadania, które dla własnego spokoju, warto zlecić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group