Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jak w prawdziwym kinie

Wtorek, 22 listopada 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:56
Autor: red
Świdnica: Jak w prawdziwym kinie
Fot. użyczone
W dniach 14, 15, 16 listopada Miejski Dom Kultury w Świebodzicach zmienił się w prawdziwe kino. Festiwal Nowego Kina Duńskiego opanował nasze miasto już po raz drugi, proponując filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Oferta przygotowana przy współpracy z Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Danii w Polsce oferowała widzom filmy dokumentalne, fabularne i bajki. Przegląd filmów duńskich okazał się rewelacyjnym pomysłem na spędzenie czasu w sposób przyjemny i rozwijający. Nowe kino duńskie przeniosło widzów w rzeczywistość i kulturę Danii – często tak różne od naszej. Przez pryzmat obrazu duńskiego spojrzeliśmy na nasz świat z innej perspektywy.
Najmłodsze dzieci z naszego miasta obejrzały film animowany pt. „Jabłko i robak”. Przygody wyjątkowego jabłka śledziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 i nr 3. Kiedy zgasły światła i dźwięk rozprzestrzenił się po całej sali, dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Z naszego zaproszenia skorzystało 250 małych widzów. Uczniowie z najmłodszych klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 podziwiały adaptację baśni Andersena – „Dzikie Łabędzie”. Film wzruszył historią i zachwycił scenografią, którą zaprojektowała sama Królowa Danii. Dzieci starsze obejrzały wakacyjne przygody dwóch przyjaciółek w filmie „Karla & Katrine”. Ze szkół podstawowych gościliśmy 260 młodych widzów.

Wieczór filmowy 14 listopada był zarezerwowany dla widzów dorosłych, którzy pełni wrażeń śledzili losy bohaterów w filmach: „Nad Ulicą Pod Wodą” i „Ach, Śpij Kochanie”.

Cieszymy się, że dzieci ze Publicznego Przedszkola nr 2 i nr 3 oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 chętnie gościły na naszym festiwalu. To dzięki nim i dyrekcji placówek Miejski Dom Kultury zmienił się w prawdziwe kino.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group