Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Jak zainteresować młodzież matematyką?

Sobota, 5 stycznia 2019, 7:15
Autor: red
Żarów: Jak zainteresować młodzież matematyką?
Fot. UM Żarów
Od września do grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu realizowali zadania w ramach projektu grantowego "Badam, odkrywam, tworzę – bawię się matematyką!", dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Była to już druga edycja projektu, w której uczestniczyła nasza szkoła. Tym razem projekt skierowany był do uczniów klasy siódmej i ósmej oraz do ich rodziców. Celem było przede wszystkim zainteresowanie młodzieży matematyką, wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Młodzież, realizując szereg ciekawych zadań, kształciła umiejętności logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, analizowania i wyciągania wniosków, rozwijała umiejętności manualne, twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Uczniowie nie tylko uczestniczyli w zaplanowanych przedsięwzięciach, ale też aktywnie je przygotowywali.

W ramach Tygodnia Matematycznego zorganizowano między innymi matematycznego chochlika i mecz matematyczny z rodzicami. Uczniowie zaprojektowali i wykonali gry planszowe, w które wspólnie zagrali. Budowali i programowali roboty mBot, tworzyli matematyczne gry w programie Scratch. Po raz kolejny odbyły się Rodzinne Podchody Matematyczne "W jeden dzień dookoła świata", w których udział, oprócz uczniów i ich rodziców, wzięli także studenci - wolontariusze AGH w Krakowie. Uczestnicy wspólnie rozwiązywali zadania dotyczące wykorzystania matematyki w życiu codziennym, rozwiązywali łamigłówki, odczytywali szyfry, kody QR. Wykorzystywali nowoczesne technologie (m.in. tablety i aparaty fotograficzne).

Wspólnie spędzony czas dzieci z rodzicami to największa wartość dodana całego przedsięwzięcia. W ciągu tych czterech miesięcy odbywały się także warsztaty kulinarne powiązane z profilaktyką zdrowego odżywiania oraz warsztaty krawieckie i twórcze, które udało się zrealizować dzięki zakupionym w ramach projektu sprzętom. Szycie na maszynie, obsługa szlifierki czy wyrzynarki nie są już obce naszym uczniom. Nabyta wiedza i umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group