Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1230
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Jak założyć profil zaufany?

Niedziela, 19 kwietnia 2020, 13:22
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Jak założyć profil zaufany?
Fot. pixabay.com
Dużo mówi się w chwili obecnej o składaniu wniosków w celu uzyskania pomocy rządowej. Dokumenty są dość skomplikowane i często spędzają sen z powiek wypełniającym je obywatelom. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwracają uwagę na proste błędy, jak brak podpisu i sugerują składać tego typu dokumenty korzystając z profilu zaufanego.

Mając stworzony podpis zaufany, można korzystać z internetowej formy kontaktu z urzędami. Jest to bezpieczna i szybka forma przepływu dokumentów. Jak to zrobić?

Procedura tworzenia zakłada zrobienie trzech rzeczy, oczywiście drogą internetową. Najprostszym sposobem założenia takiego profilu jest posiadanie konta w banku. Większość banków posiada w swoich opcjach możliwość założenia specjalnego konta PUE, które jest konieczne do bezpiecznego przesyłania wniosków i dokumentów drogą elektroniczną.

Profil zaufany EPUAP zakłada się między innymi za pomocą strony bankowej, gdzie należy wybrać zakładkę profil zaufany, e-Urząd lub ePUAP. Postępując zgodnie z poleceniami ukazującymi się na ekranie komputera, system przeprowadzi nas do kolejnego kroku. Tym będzie rejestracja na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zus.pl), rejestrując się, klikamy profil zaufany i ponownie wykonujemy polecenia ukazujące się na ekranie.

Mając już te dwie czynności za sobą, musimy jeszcze zalogować się na swoje konto PUE ZUS, gdzie w ustawieniach łączy się z kontem ePUAP, czyli profilem zaufanym. Od tego momentu, w sposób elektroniczny, możemy wysyłać dokumenty urzędowe między innymi do ZUS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group