Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Jaką szkołę wybrać?

Czwartek, 14 marca 2024, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
Lutomia Dolna: Jaką szkołę wybrać?
Fot. Gmina Świdnica
Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie gminnych placówek oświatowych i z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Marcinowicach podczas 19. edycji Giełdy Edukacyjnej w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Doroczna giełda edukacyjna jest doskonałą okazja dla uczniów, kończących w danym roku szkołę podstawową do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Młodzież, która za chwilę będzie wybierała dalszy kierunek kształcenia, mogła dzisiaj w budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej uzyskać na ten temat kompleksową wiedzę. Na ósmoklasistów czekali przedstawiciele ponad siedemnastu szkół średnich. Każda z nich przygotowała bogatą ofertę edukacyjną.

- Każdego roku młodzież wychodzi z naszej giełdy z konkretną wiedzą. Tegoroczna edycja zgromadziła 17 wystawców i blisko 200 odwiedzających. Uczniowie mogli się dowiedzieć o kierunkach kształcenia, zawodach, praktykach zawodowych, w tym też zagranicznych stażach i programach wymiany– podkreśla Elżbieta Dolińska, dyrektor szkoły w Lutomi Dolnej.

Mamy świadomość, że wybór kolejnego etapu edukacji nie należy do najprostszych. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z licealistami, uczniami techników, szkół branżowych, możliwość zadawania pytań, poznania profili kształcenia sprawiły, że ósmoklasiści łatwiej i świadomiej będą wybierać wymarzoną szkołę.

- Jaką wybrać szkołę średnią? To z pewnością bardzo ważny i trudny wybór. Ten kto zdecydował się odwiedzić Giełdę Edukacyjną w Lutomi Dolnej z pewnością nie żałował, bo uzyskał kompleksową wiedzę. Dziękujemy wszystkim delegacjom ze szkół średnich za profesjonalne prezentacje swoich placówek oświatowych oraz uczniom szkół podstawowych za obecność. Do zobaczenia za rok – mówi Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy i współorganizator 19. edycji Giełdy Edukacyjnej w Lutomi Dolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group