Janusz Gol bohaterem meczu ze Spartakiem, Legia eliminuje faworyta!

Wiadomości: Moskwa
Czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:07
Aktualizacja: 1:22
Legia Warszawa wygrała w Moskwie z miejscowym Spartakiem 3:2 i awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Decydującą bramkę dla Legionistów strzelił Janusz Gol, wychowanek Polonii Świdnica.

Mecz rozpoczął się dla gości fatalnie, w 27. minucie Spartak prowadził 2:0 i chyba żaden z miejscowych kibiców nie wierzył w czarny scenariusz. Legia szybko złapała jednak kontakt, kilkadziesiąt sekund później zdobyliśmy pierwszego gola autorstwa Kucharczyka. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części gry wyrównał Rybus, efektownie strzelając z dystansu. Po zmianie stron gospodarzenie byli już tak pewni swego, bojąc się stracić trzecią bramkę oddali nieco pola warszawiakom, nastawiając się na zabójczą kontrę. Kiedy wydawało się, że oba zespoły mogą szykować się do dogrywki, decydujący cios zadali goście, a konkretnie wychowanek Polonii Świdnica Janusz Gol, strzelając gola, dającego awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.