Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1537
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jarmark olśnił wszystkich

Środa, 27 marca 2024, 17:01
Autor: red
Strzegom: Jarmark olśnił wszystkich
Fot. UM Strzegom
Od uroczystego poświęcenia palm wielkanocnych przy kościele pw. św. Barbary oraz mszy św. w Bazylice Mniejszej rozpoczęła się tegoroczna edycja Jarmarku Wielkanocnego w Strzegomiu, który tradycyjnie odbył się na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, w Niedzielę Palmową.

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji wystawiło się aż 47 stoisk, co jest rekordową liczbą. Na scenie wystąpiło ok. 300 osób, w tym dzieci z naszych placówek oświatowych i zespoły ludowe. To imponujące liczby.

Na pięknych i kolorowych stoiskach wyeksponowano ozdoby świąteczne, wielkanocne palmy, pisanki oraz inne wytwory strzegomskich rękodzielników. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy przygotowane przez poszczególne sołectwa naszej gminy. Wszyscy, którzy przybyli na jarmark, mieli okazję spróbować przepysznych ciast, smacznego żurku, czy wspaniałych domowych wędlin.

Warto dodać, że strzegomski jarmark odwiedziły: wicemarszałek Sejmu RP – Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP – Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz senator RP – Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. To było przepiękne wydarzenie, które wprowadziło naszą społeczność w klimat Świąt Wielkanocnych.

- Ogromne słowa podziękowania należą się organizatorom za przygotowanie jarmarku. Oczywiście dziękujemy wszystkim wystawcom i sołectwom za przepiękne stoiska oraz artystom za występy na scenie – podkreślają burmistrzowie Strzegomia.

Więcej zdjęć na profilach facebookowych gminy Strzegom i Strzegomskiego Centrum Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group