Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Jarmark w Zastrużu

Czwartek, 15 grudnia 2022, 13:26
Autor: red
Zastruże: Jarmark w Zastrużu
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu zamieniła się w magiczne miejsce przepełnione zapachem igliwia i świątecznych przypraw.

Rada Rodziców wraz z pracownikami szkoły oraz społecznością szkolną zorganizowała już drugi Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród licznych atrakcji pojawiły się: stoiska gastronomiczne z potrawami świątecznymi i ciastami, warsztaty mydlarskie, chatka Świętego Mikołaja, selfie stacje, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, świąteczna księgarnia i stoiska rękodzieła (biżuteria, świece sojowe, drewniane renifery, kartki i stroiki).

Jarmark rozpoczął się wspólnym rozświetleniem choinki połączonym z tańcem Jerusalema i sztucznymi ogniami. Jednym z głównych punktów programu był spektakl „Opowieść Wigilijna Emila ze Smalandii”. Bohater powieści Astrid Lindgren skłonił nas wszystkich do refleksji nad tym, że jesteśmy tacy sami i różni jednocześnie i że inny, nie znaczy gorszy. Każdy ma szansę zmienić siebie i swoje życie na lepsze. Po lawinie cudów i świątecznych życzeń odbyła się świąteczna licytacja. Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na budowę sceny letniej przy szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia i uświetnili ten magiczny dzień i wieczór swoją obecnością. Życzymy wszystkim cudownych Świąt! Do siego Roku!

Informacja: Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group