Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Jarmark Wielkanocny odbył się w Pszennie

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 11:44
Autor: red
Pszenno: Jarmark Wielkanocny odbył się w Pszennie
Fot. Gmina Świdnica
Gmina Świdnica znana jest z różnorodności kulinarnych specjałów, a Jarmark Wielkanocny w Pszennie niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Gromadzi każdego roku kilkudziesięciu wystawców i rzesze odwiedzających. Nie inaczej było w tym roku. Na obficie zastawionych stołach można było skosztować pysznych mazurków i bab wielkanocnych, pasztetów z królika, dziczyzny i soczewicy oraz uzupełnić zawartość koszyka, z którym za tydzień pójdziemy ze święconką. Ten, kto odwiedził w sobotnie popołudnie jarmark w Pszennie z pewnością czuł się zadowolony.

- Jarmark Wielkanocny stał się dla mieszkańców gminy tradycją, która w miły sposób przypomina o zbliżających się świętach. Życzę wszystkim pełnych miłości, radości oraz wzajemnej życzliwości Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie rodzinnym– mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Życzenia mieszkańcom gminy Świdnica składali również obecni na uroczystym otwarciu: wicestarosta Zygmunt Worsa, wiceburmistrz gminy Żukowo Tomasz Szymkowiak wraz z radnym, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska oraz wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń.

W świąteczny nastrój odwiedzających jarmark w Pszennie wprowadził występ przedszkolaków z „Bajkowej Dolinki” w Pszennie. Jak co roku można było kupić stroiki, ozdobne pisanki, palmy wielkanocne i dekoracje świątecznego stołu. Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa i organizacje działające w gminie Świdnica oferowały domowe wypieki, pyszne wędliny, a regionalnymi specjałami częstowały gospodynie z partnerskiej gminy Żukowo k/ Gdańska. Natomiast dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali kreatywne warsztaty plastyczne ze zdobienia wielkanocnych jajek.

Organizatorem jarmarku wielkanocnego byli: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Radą Sołecką wsi Pszenno, Stowarzyszenie Aktywne Pszenno i społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group