Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 870
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jarmark Wielkanocny w Jaworzynie Śląskiej

Środa, 12 kwietnia 2017, 9:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jarmark Wielkanocny w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, tradycyjnie podczas Niedzieli Palmowej, od kilku lat organizuje Jarmark Wielkanocny.

Główną atrakcją imprezy jest konkurs na najpiękniejszą aranżację tradycyjnego stołu wielkanocnego. W tegorocznym konkursie udział wzięły: Sołectwo Czechy, Sołectwo Pastuchów, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, Pani Elżbieta Szymańska oraz Rodzina Państwa Michalskich.

Przybyłym na Jarmark gościom czas umiliły także występy artystyczne. W ludowym repertuarze zaprezentował się zespół „Jaworzynianie” pod kierownictwem Pana Hieronima Fabisia. Wystąpiły również dziewczęta z sekcji wokalnej prowadzonej przez Pana Mirosława Jabłońskiego. Podczas imprezy można było także obejrzeć wystawę pisanek wielkanocnych oraz palm i stroików, nagrodzonych w konkursie plastycznym. Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Wielkanocnym, organizowanym przez SOKiBP.

Wielkanocne stoły, przygotowane przez uczestników konkursu, wabiły smakowitością zapachów i bogactwem kolorów. Pierwszej degustacji zaprezentowanych pyszności dokonało Jury konkursu, które jednocześnie oceniało walory smakowe potraw oraz dekoracje poszczególnych stoisk – aranżację stołów i samodzielność ich wykonania, a także zgodność z wielkanocną tradycją. Tego zaszczytu i zarazem ciężkiej pracy, w tym roku zaznali: Zastępca Burmistrza Pan Marek Zawisza, Sołtys wsi Witków i Radna Pani Czesława Radomska-Sucholas oraz Pani Małgorzata Dobroń – zwyciężczyni trzech poprzednich edycji Jarmarku Wielkanocnego. Zgodnie z regulaminowymi kategoriami wybierano także najsmaczniejszy żurek, ciasto i nalewkę. Ostatecznie przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

Najsmaczniejsze ciasto – Sołectwo Czechy
Najsmaczniejszy żurek – Sołectwo Czechy
Najsmaczniejsza nalewka – Sołectwo Pastuchów
Najładniejsza kompozycja stołu I miejsce – Sołectwo Pastuchów
Najładniejsza kompozycja stołu II miejsce – Sołectwo Czechy
Najładniejsza kompozycja stołu III miejsce – Rodzina Michalskich
Przyznano także nagrody specjalne za potrawy, które wyjątkowo przypadły Jurorom do gustu:

Chleb z ziaren – Rodzina Michalskich
Jajko w szynce – ZERiI w Jaworzynie Śląskiej
Pasztet w cieście – Elżbieta Szymańska

Każdy z uczestników Jarmarku oprócz nagród finansowych w poszczególnych kategoriach otrzymał wielkanocny koszyk w podziękowaniu za udział w konkursie i kultywację tradycji ludowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group