Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Jarmarki wielkanocne

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 11:30
Aktualizacja: 11:31
Autor: red.
Gmina Świdnica: Jarmarki wielkanocne
Fot. archiwum
Przyszła już wiosna, a wraz z nią czas wielkanocnych jarmarków. 12 kwietnia miłośników sztuki ludowej oraz kulinarnych przysmaków zapraszamy do Pszenna. Na odwiedzających jarmark czekać będzie 18 wystawców prezentujących najróżniejsze wyroby. Przysmaki z gminie Świdnica gościć będą również na jarmarkach w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, Galerii Kłodzkiej oraz Marcinowicach.

- Jarmark na świetlicy w Pszennie rozpoczynamy w sobotę 12 kwietnia 2014 o godzinie 13.00. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, występy zaproszonych zespołów oraz przede wszystkim niepowtarzalne wyroby, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu i których na próżno szukać w nowoczesnych centrach handlowych – zapewnia wójt gminy Teresa Mazurek.

Również w sobotę, 12 kwietnia, na dzień przed Niedzielą Palmową w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu będzie można spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych, charakterystycznych dla regionu Dolnego Śląska. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z technikami malowania pisanek i posłuchać muzyki ludowej. Gminę Świdnica reprezentować będą 2 Koła Gospodyń Wiejskich: z Komorowa oraz z Lutomi Dolnej.

Dzień później, 13 kwietnia gospodynie z Zespołu śpiewaczego „Kądziołeczka” z Lutomi Górnej zaprezentują swój kulinarny talent w Galerii Kłodzkiej. Podczas jarmarku wielkanocnego odbędzie się prezentacja sztuki i rękodzieła ludowego, ginących obrzędów i zwyczajów wielkanocnych, a także w dużym stopniu – świątecznych tradycji kulinarnych regionu.

Równie atrakcyjnie zapowiadają się X Tradycje Stołów Wielkanocnych. Wydarzenie zaplanowano w niedzielę, 13 marca, o godzinie 14.00 w hali sportowej w Marcinowicach. Wzorem lat ubiegłych wśród licznych wystawców nie zabranie KGW i organizacji z terenu gminy Świdnica.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group