Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Jaroszowianie na Erasmusie

Niedziela, 11 listopada 2018, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2018, 11:26
Autor: red
Jaroszów: Jaroszowianie na Erasmusie
Fot. UM Strzegom
Od września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie realizowane są pierwsze zadania w ramach europejskiego projektu Erasmus „Youth Entrepreneurial Skills Plus”.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 wrzes´nia 2018 do 31 sierpnia 2020 w ramach programu: „Erasmus + Edukacja Szkolna, Współpraca Szkół”. Tematycznie będzie on obejmował zagadnienie przedsiębiorczości młodych ludzi w zakresie: ogrodnictwa, rzemiosła i turystyki. Na ten cel przyznano szkole z Jaroszowa 27 495 €. Koordynatorkami projektu są nauczycielki: Joanna Pietras i Monika Bytnar – Gołembiowska.

- W ramach realizacji projektu przewiduje sie? cztery wyjazdy do szkół partnerskich we Francji, Hiszpanii, Włoszech i w Estonii, a także wizytę w maju 2019 r. partnerów zagranicznych w Jaroszowie.

Projekt jest promowany nie tylko w szkole, ale i w środowisku lokalnym. Pierwszy wyjazd 4 uczniów i 4 nauczycieli do Paryża odbędzie się w dniach 19 – 24 listopada 2018 r. W tym czasie uczniowie i nauczyciele, z wszystkich biorących udział w projekcie szkół, będą uczestniczyć w warsztatach, wspólnych spotkaniach integracyjnych i zwiedzaniu Paryża.

Uczniowie z tzw. „grupy francuskiej” przygotowują się do promocji Polski, a w szczególności Strzegomia i Jaroszowa. Wspólnie z koordynatorkami projektu wykonali gazetkę informującą, a także przygotowali prezentację multimedialną o Francji i krótką lekcję języka francuskiego dla wszystkich uczniów.

W projekt są zaangażowani wszyscy uczniowie. Do tej pory wykonali oni np. ozdobne gliniane tabliczki (nawiązując do wyrobów z jaroszowskiej gliny), projektowali logo, tekstylne ozdoby z motywem łowickim, prace plastyczne wykorzystujące tradycyjne symbole kojarzące się z Polską oraz kompozycje roślinne ph. „Dary jesieni”.

Jest to pierwszy taki projekt realizowany w ZSP w Jaroszowie, ale na pewno nie ostatni. Jednym z jego celów jest uświadomienie oraz przybliżenie uczniom i nauczycielom różnorodności kultur, języków i wartości europejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group