Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jasełak w PSP 4

Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 15:28
Autor: red
Strzegom: Jasełak w PSP 4
Fot. UM Strzegom
Każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w strzegomskiej „Czwórce” odbywają się Jasełka, które wprowadzają wszystkich w świąteczny nastrój.

Niecodzienne Jasełka przygotowała w tym roku klasa Va pod kierunkiem p. A. Maliny i E. Rogoży we współpracy z kołem recytatorskim, którego opiekunem jest p. U. Cebula. W przedstawieniu zamiast pasterzy i trzech króli pojawili się: policjant, lekarz, nauczyciel oraz ludzie wielu innych zawodów, których Aniołowie zapraszali do stajenki betlejemskiej. Wszyscy ochoczo reagowali na to zaproszenie, przynosząc Dzieciątku w darze to, co mieli najlepszego.

Jasełka rozpoczęły się przepięknym tańcem śnieżynek w wykonaniu koła wokalno – tanecznego prowadzonego przez p. M. Wyrodę. Całości dopełniły nastrojowe kolędy i pastorałki odśpiewane przez szkolny chór oraz koło wokalne klas młodszych.

Po przedstawieniu przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli nagrody w konkursie na najpiękniejsze wykonanie kolędy przez uczniów poszczególnych klas. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Nagrody otrzymały klasy:

W kategorii klas młodszych – klasy: IIa i IIc;
W kategorii klas IV – VI – Klasy: IV a, IV e, IV b, V c;
W kategorii klas VII – VIII – klasy: VIII d, VII a.

Zwycięzcom gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za wspaniałą inicjatywę rozśpiewania naszych uczniów i wspólnego kolędowania.

Na koniec odwiedził nas szczególny gość – listonosz, który wjechał na rowerze i przyniósł napisane przez uczniów naszej szkoły życzenia świąteczne dla nauczycieli w ramach akcji: „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

Atmosfera radości, która zapanowała na sali gimnastycznej podczas tego spotkania na pewno pozostanie w nas na długo i będzie nam towarzyszyć przy świętowaniu Bożego Narodzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group