Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jaworscy w komplecie

Niedziela, 11 października 2020, 15:28
Autor: red
Świdnica: Jaworscy w komplecie
Fot. UM Świdnica
Rodzina Państwa Jaworskich po wielu latach rozłąki jest ponowie razem. We wtorek, 6 października do Świdnicy w ramach repatriacji przyjechały dwie kolejne rodziny z Kazachstanu, cztero– i trzyosobowa. Uchwały w sprawie połączenia rodzin Jaworskich świdniccy radni podjęli 24 kwietnia 2020 r.

W naszym mieście oraz okolicach Żarowa mieszkają już najbliżsi - rodzice i dwie siostry z rodzinami najstarszego z zaproszonych repatriantów. Starsza z sióstr z mężem
i córką osiedliła się w Świdnicy w 2000 roku, rodzice natomiast przybyli z drugą córką w 2010 roku. Dzięki przyznanej dotacji z budżetu państwa, w ramach pomocy dla naszych rodaków, wyremontowane zostały oraz w pełni wyposażone dwa lokale mieszkalne.

- Dobra współpraca pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zarządu Nieruchomości oraz tutejszego urzędu umożliwiła przybyłym osobom, bez żadnych przeszkód, zamieszkać bezpośrednio po przyjeździe w przyznanych im na prawach najmu mieszkaniach – mówi Wiesław Pietrzyk, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Do czasu usamodzielnienia nowi świdniczanie będą pod opieką pracowników powyższych jednostek. Pomogą oni m.in. w znalezieniu pracy dla rodziców oraz szkoły dla dzieci.

Przypomnijmy, że od 1997 roku Świdnica stała się nowym domem dla ponad 40 repatriantów. Od 2001 roku na mocy ustawy o repatriacji w Polsce mogą się osiedlać osoby o polskich korzeniach, mieszkające w azjatyckiej części dawnego ZSRR. Warunkiem jest uzyskanie akceptacji konkretnej gminy w Polsce i zapewnieniem przez nią warunków do osiedlenia się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group