Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska doczeka się nowej hali sportowej

Sobota, 12 listopada 2016, 8:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska doczeka się nowej hali sportowej
Fot. red
Aglomeracja Wałbrzyska przyznała dotację na budowę sali sportowej i edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej.

Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Wybór projektów do dofinansowania został zatwierdzony w imieniu Aglomeracji Wałbrzyskiej przez jej Lidera – Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, a następnie przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, który pełni funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wśród projektów wybranych do dofinansowania jest projekt Gminy Jaworzyna Śląska pod nazwą „Budowa sali sportowej i edukacyjnej przy Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej”.

Nowo wybudowany obiekt będzie stanowić zaplecze sportowo-dydaktyczne gimnazjum. Projektowana sala sportowa to obiekt dwukondygnacyjny, w którym na parterze znajdą się m.in. zaplecze szatniowo-sanitarne, toalety, sala do ćwiczeń korekcyjnych, siłownia, sala do squasha, magazyny oraz pomieszczenie techniczne. Na I piętrze zaprojektowano m.in. pomieszczenia dla nauczycieli, pracownię przyrodniczą z zapleczem, bibliotekę z czytelnią, gabinet rehabilitacji oraz galerię nad salą sportową.

Głównym założeniem projektu jest poprawa warunków nauczania w Gimnazjum nr 1 w zakresie wychowania fizycznego i nauk przyrodniczych. Sale, w których obecnie prowadzone są zajęcia z w-fu są niepełnowymiarowe, w złym stanie technicznym, brak też zaplecza sanitarnego (toalet, szatni, natrysków) i pomieszczenia magazynowego (na sprzęt sportowy). Kolejną potrzebą jest stworzenie pracowni przyrodniczej. Zajęcia przyrodnicze odbywają się teraz w starym budynku, w niewielkich salkach lekcyjnych nieprzystosowanych do funkcji „laboratorium przyrodniczego”. Do nowego obiektu planuje się też przenieść bibliotekę szkolną, która obecnie jest w starym budynku szkoły, ma szereg ograniczeń funkcjonalnych oraz nie ma możliwości powiększenia jej o nowe zbiory biblioteczne oraz multimedialne.

Całkowita wartość projektu: 10 141 397,75 zł.

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 5 812 649,68 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group