Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska/Filipiny: Jaworzyna Śląska na Filipinach

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 9:04
Autor: red.
Jaworzyna Śląska/Filipiny: Jaworzyna Śląska na Filipinach
Fot. użyczone
Na zaproszenie Stowarzyszenia Semper Avanti z Wrocławia, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej Karolina Kozakiewicz uczestniczyła w kursie szkoleniowym na temat aktywizowania zawodowego młodzieży oraz w europejsko – azjatyckim seminarium na temat polityki młodzieżowej, które odbyło się w marcu tego roku na wyspie Bohol na Filipinach. W projekcie uczestniczyła młodzież z siedmiu krajów. Europę reprezentowały Dania, Norwegia, Bułgaria i Polska, natomiast Azję Wietnam, Chiny oraz Filipiny.

W czasie pobytu na drugim końcu świata młodzież miała okazję poznać zasady funkcjonowania wszystkich organizacji uczestniczących w projekcie. Każda z nich przedstawiła swoje struktury oraz podstawowe kierunki działania. Gospodarze pokazali jak działają Młodzieżowe Rady na Filipinach.

Oprócz części szkoleniowej nie zabrakło również czasu na poznanie najciekawszych zakątków wyspy Bohol. Czekoladowe Wzgórza, szkółka hodowli kakaowców czy sanktuarium trasier wszystkim się spodobały. Jedną z największych atrakcji była możliwość nurkowania na rafie koralowej.

- Poznanie nowych ludzi oraz odmiennej kultury jest bezcennym przeżyciem – mówi Karolina i trudno nie przyznać jej racji. Nie często mamy okazję przebywać i rozmawiać z ludźmi z innej części świata. - Możliwość doskonalenia języka angielskiego była dla mnie również bardzo ważna – kontynuuje Karolina.

Zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej do udziału w tak poważnym projekcie jest konsekwencją aktywnej postawy i należy traktować je jako formę wyróżnienia. Z każdego kraju uczestniczyła grupa sześciu młodych osób oraz troje polityków z Dolnego Śląska, którzy zajmują się pracą z młodzieżą. Również w grupie „starszych” uczestników znalazł się reprezentant Jaworzyny Śląskiej – opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej Sebastian Grajaszek.

Udział w projekcie naszych przedstawicieli promował Jaworzynę Śląską jako gminę przyjazną młodzieży, ale również pokazał, że warto być aktywnym na co dzień i powinien być motywacją dla wszystkich do dalszego działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group