Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska: Stypendia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu

Czwartek, 5 marca 2015, 12:23
Aktualizacja: 20:25
Autor: red.
Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz w miesiącu lutym 2015 r. przyznał stypendia za szczególne osiągnięcia uzyskane w roku 2014 w dziedzinie edukacji, kultury i sportu 12 uczniom i 2 studentom z terenu naszej Gminy, zgodnie z uchwałą nr XXXVIII/01/10 Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej z dnia 08 lutego 2010 r. w sprawie: zasad udzielania i finansowania stypendiów oraz nagród pieniężnych w dziedzinie edukacji, kultury i sportu.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodniczki z sekcji kolarskiej MKS Karolina: Paulina Pastuszek m. in. za zajęcie I miejsca w Challenge Dolnego Związku Kolarskiego w kategorii wyścigów szosowych oraz w kolarstwie górskim, Sara Tonder za zajęcie II miejsca w Challenge Dolnego Związku Kolarskiego w kategorii wyścigów szosowych oraz w kolarstwie górskim. Dzięki naszym zawodnikom z sekcji kolarskiej, MKS Karolina Jaworzyna Śląska zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej MTB. Natomiast w Klasyfikacji Generalnej kobiet i mężczyzn (Młodzik + Junior młodszy + Junior + Orlik) po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii sekcji kolarskiej sekcja kolarska MKS Karolina zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku. Także 2014 rok pomimo kontuzji był udany dla Mateusza Jopka, który w skoku w dal zdobył wicemistrzostwo Dolnego Śląska oraz mistrzostwo w VII Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

Pozostali uczniowie i studenci, również otrzymali stypendia za osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu: Kamila Pastuszek, Weronika Strzelczyk, Aleksandra Hajduk, Martyna Wojas, Kinga Prymula, Jakub Bieliński, Jakub Żuraw, Kamil Drewnowski, Grzegorz Dobroń, Natalia Wernecka oraz Rafał Luber.

Osobom wyróżnionym oraz ich trenerom Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz serdecznie gratuluje i życzy wielu dalszych sukcesów oraz osobistej satysfakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group