Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska w Stowarzyszeniu Gmin Ceramicznych

Piątek, 10 listopada 2017, 15:11
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska w Stowarzyszeniu Gmin Ceramicznych
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rada Miejska Jaworzyny Śląskiej podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia gminy do Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczpospolitej Polskiej jest wspólne reprezentowanie interesów polskich gmin ceramicznych na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz ciągłe wspieranie rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalnego polskich obszarów związanych z ceramiką i porcelaną poprzez współpracę gmin członkowskich należących do stowarzyszenia i pozostałych partnerów.
- Myślę, że dołączając do stowarzyszenia gmina może wiele zyskać, m.in. wymianę informacji i doświadczeń, wspólną realizację działań (na przykład w zakresie turystyki, edukacji, badań naukowych) oraz opracowywanie wspólnych projektów, inicjowanie, koordynowanie i realizację działań marketingowych i promocyjnych, czy też udział w imprezach promujących ceramikę i porcelanę, co niewątpliwie jest w interesie gminy i naszych mieszkańców – stwierdził burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Do Stowarzyszenia należą gminy: Miasto Bolesławiec, Gmina Bolesławiec (gmina wiejska), Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, jako członek wspierający.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group