Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1593
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna uczci Niepodległość

Wtorek, 8 listopada 2022, 11:17
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna uczci Niepodległość
Fot. organizatorzy
Uroczysta msza święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem w parku przy ul. 1 Maja, bieg niepodległości – przed nami gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będzie godnie, uroczyście i biało–czerwono.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.15 mszą świętą w intencji ojczyzny w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jaworzynie Śląskiej. Następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz, samorządu i pocztów sztandarowych złożą kwiaty i zapalą znicze za wszystkich, którzy walczyli o wolność ojczyzny.

O godz. 14.00 na stadionie miejskim odbędzie się Bieg Niepodległości. W tym roku trasa będzie wiodła ścieżkami rekreacyjnymi wokół stadionu miejskiego przy ul. Sportowej, a dla najmłodszych grup wiekowych - na terenie samego stadionu. Biuro wyścigu oraz start także będą zlokalizowane na stadionie.

Zapisy do udziału w biegu odbywać się będą osobiście w biurze w godzinach od 12:00 do 13:40, w dniu imprezy. Każdy zawodnik oraz opiekunowie prawni zawodników niepełnoletnich są zobowiązani do wypełnienia oświadczenia w dniu imprezy (dostępne na miejscu lub na stronie https://sokibp.pl).

Biegi odbędą się w trzech kategoriach, na różnych dystansach:
I kategoria – dzieci urodzone do 7 lat – dystans 200 metrów,
II kategoria – dzieci i młodzież 7-12 lat – dystans 400 metrów,
III kategoria – 13 lat i starsi – dystans ok. 1500 metrów.

Wśród zawodników startujących w wyścigu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez gminę Jaworzyna Śląska.

Szczegółowe informacje, regulamin, oświadczenie do pobrania dostępne są na stronie: https://sokibp.pl/polecamy/aktualnosci/zapraszamy-....

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group