Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna z komisariatem

Niedziela, 1 maja 2022, 11:47
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna z komisariatem
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po 19 latach do Jaworzyny Śląskiej wrócił Komisariat Policji. Powstał w miejscu dotychczasowego Posterunku Policji. Wraz ze zmianą statutu wzrośnie liczba etatów.

Dotychczasowy posterunek przekształcono w komisariat i w nowej strukturze rozpoczął działalność 1 maja.
- Utworzenie Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, a także samorządu lokalnego. W nowym komisariacie pełnić służbę będzie 16 funkcjonariuszy: komendant, trzech dzielnicowych, dziewięciu policjantów służby patrolowej oraz trzech policjantów służby kryminalnej. Służba w tej jednostce pełniona będzie całodobowo – mówi Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy, mł. insp. Andrzej Dobies powierzył obowiązki na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej asp. sztab. Krzysztofowi Urbanikowi.

W Jaworzynie Śląskiej już funkcjonował Komisariat Policji. Został zlikwidowany 15 października 2003 r. W jego miejsce utworzono właśnie posterunek. Pracowało w nim 11 funkcjonariuszy. Teraz, po ponownym przekształceniu w komisariat, liczba ta wzrośnie do 16.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group