Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jazda na krawędzi– opowieść o pasji i spełnianiu marzeń

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 8:16
Autor: red
Fot. użyczone
Pokaz filmu „Jazda na krawędzi” to specjalne zaproszenie od Cinema 3D.

Jest to wydarzenie o tyle niezwykłe, że uczestniczyć w nim będzie Piotr Betlej – pierwszy Polak, który w ubiegłym roku wziął udział w legendarnym wyścigu na wyspie Man.

Film to opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man, położonej na Morzu Irlandzkim między Anglią i Irlandią. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe „Isle of Man TT Races" - zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie.
Wyspa jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości. Swoistą relacją z imprezy z 2010 roku jest właśnie film Richarda De Araguesa "Jazda na krawędzi".
To przede wszystkim kino dla fanów jednośladów. Dla całej reszty będzie ciekawostką, którą zapewne wielu będzie trudno zrozumieć. Zawodnicy uczestniczący w wyścigach pędzą po wiejskich drogach nawet 300 km/h. Świadomie balansują na granicy śmierci. W tym czasie z trybun ustawionych wokół ulic dopingują ich rodziny. Siłą tego dokumentu są zdjęcia (czuć tutaj prędkość bardziej niż w relacjach z Formuły 1 czy Moto GP) i bohaterowie. Szczególnie jeden, największy wyścigowy luzak i outsider, ulubieniec publiki Guy Martin. Nigdy nie wygrał wyścigu podczas Isle of Man TT Races, mimo że zawodom poświęcił całe życie. Całe dnie spędza u mechanika albo w swojej przyczepie, oglądając wyścigi. Podobnym poświęceniem wykazuje się inny bohater filmu Ian Hutchinson, którego wyczyn podczas imprezy z 2010 roku przeszedł do historii.

W filmie obejrzymy nie tylko ich walkę na torze, lecz także przygotowania i czas po wyścigu.

Zapraszamy już 5 maja na godzinę 17:00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group