Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jeden telefon może uratować życie

Wtorek, 31 stycznia 2012, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: red
Świdnica: Jeden telefon może uratować życie
Fot. red
Okres zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają znacznie poniżej zera jak ma to miejsce obecnie to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Policjanci apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie. Nasz jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Akcja "ZIMA " ma charakter pomocowy i polega między innymi na udzielaniu osobom bezdomnym niezbędnych informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także świadczeniu wszelkiej pomocy w dotarciu tych osób do stosownych placówek.

Kiedy na dworze panują ujemne temperatury wiele osób traci zdrowie lub nawet życie.

Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpiecznie jest także przebywanie w opuszczonych i wychłodzonych pomieszczeniach. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.
W ramach akcji prowadzona jest współpraca z placówkami pomocowymi. W związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Funkcjonariusze podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom przede wszystkim kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponując im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych.

Policjanci apelują o informowanie o każdej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group