Czytających: 1734

I-liga szczypiornistów: Jedna dobra połowa to za mało, porażka ŚKPR–u

Sobota, 15 października 2011, 19:38
Aktualizacja: 22:15
Po pierwszych 30 minutach wydawało się, że ŚKPR Świdnica jest w stanie wywieźć z ciężkiego terenu w Piekarach Śląskich korzystny rezultat. Po wygranej 14:12 pierwszej połowie, nadeszła druga, słabsza w naszym wykonaniu. Olimpia pokonała ostatecznie podopiecznych Krzysztofa Mistaka w meczu 5. kolejki I–ligi 29:25.

Początek spotkania należał do gospodarzy, drużyna z Piekar objęła prowadzenie 3:1, jednak długo z tej przewagi się nie cieszyła. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak po 3. Od tego momentu trwała gra bramka za bramkę, a powoli rozkręcająca się świdnicka ekipa wyszła w końcu na prowadzenie – 8:7. Kilka minut później ŚKPR wygrywał 11:8, ale pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 12:10, bardzo duża w tym zasługa świetnie dysponowanego w tym meczu naszego bramkarza Damiana Olichwera. Po zmianie stron nasi szczypiorniści zwiększyli jeszcze swoją przewagę do trzech gol za sprawą bramki Mrugasa (14:11), ale w tym momencie świdnicki zespół kompletnie stanął. Kilka minut później na prowadzeniu 17:15 byli już gospodarze. Kolejne błędy w obronie i nieskuteczny atak i jest 21:17. Podopiecznym Krzysztofa Mistaka nie udało się już odwrócić losów meczu, ŚKPR przegrał w Piekarach Śląskich z miejscową Olimpią 25:29.