Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jedyne takie targowisko

Wtorek, 8 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Strzegom: Jedyne takie targowisko
Fot. www.strzegom.pl
Władze Strzegomia planują uruchomienie targowiska, na którym strzegomscy rolnicy oraz działkowcy mogliby handlować płodami rolnymi. Do tej pory takiego miejsca w Strzegomiu nie było, ale o potrzebie jego stworzenia mówiło się od dawna.

Targowisko będzie mieścić się przy ulicy Paderewskiego w Strzegomiu na terenie, dobrze znanego mieszkańcom, Zielonego Rynku. Bliskość centrum miasta i co za tym idzie duża liczba odwiedzających to miejsce, budzi szansę na spore zainteresowanie mieszkańców sprzedawanym tam towarem. – Zależy nam, aby stworzyć miejsce, gdzie strzegomianie mogliby sprzedawać wyprodukowane przez siebie towary, takie jak na przykład wyhodowane w sadach i ogrodach warzywa i owoce, czy mięso zwierząt pochodzących z hodowli – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Wytwory pracy rolników i działkowców będą sprzedawane na stylizowanych drewnianych straganach. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w sprawie opłaty targowej na terenie gminy Strzegom, za sprzedaż artykułów spożywczych i płodów rolnych będzie pobierana opłata w wysokości 1,30 zł za 1m2 zajętej powierzchni. Mieszkańcy gminy Strzegom bardzo pozytywnie oceniają ten pomysł. - Świetna inicjatywa. To taki powrót do starych dobrych czasów, kiedy rolnicy sprzedawali swoje wyroby. Ja sama z chęcią bym z takiej możliwości skorzystała i jeszcze będę zachęcała mieszkańców swojej wsi, żeby spróbowali sił w handlu – mówi Teresa Stopa, sołtys wsi Międzyrzecze.

– Ten pomysł kiełkował już od kilku dobrych lat. Mam nadzieję, że inicjatywa się przyjmie i że strzegomianie się do niej przyzwyczają. To ważne, aby ci wszyscy, którzy do tej pory handlowali na chodnikach, mieli miejsce, w którym będą mogli zaprezentować swoje towary i odpowiednio zaoferować je kupującym – mówi Zdzisław Kudyba, radny i sołtys Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group