Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jedyny w swoim rodzaju

Środa, 19 listopada 2014, 12:47
Aktualizacja: 13:08
Autor: red.
Świebodzice: Jedyny w swoim rodzaju
Fot. UM Świebodzice
Z takim kalendarzem nowy, 2015 rok będzie jeszcze lepszy niż mijający – chciałoby się rzec po zorganizowanej w poniedziałek, 17 listopada, w sali Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach uroczystości, na której zaprezentowany został Kalendarz Artystów Świebodzic, wyjątkowy zbiór plastycznych dokonań mieszkańców miasta.

Wydawnictwo, składające się z dwunastu kart miesięcznych i trzech dodatkowych, na których zaprezentowane są wybrane prace poszczególnych artystów-amatorów, zostało opracowane przez Towarzystwo Miłośników Świebodzic dzięki dotacji z budżetu Gminy Świebodzice. Koordynatorem projektu czuwającym nad wyborem prac, oprawą graficzną i redakcją jest pan Witold Bajalski. To dzięki staraniom pana Witolda do udziału w projekcie udało się zaprosić dwunastkę wyjątkowych świebodziczan, którzy zdecydowali się okrasić kalendarz swoją twórczością.

Promocji niespotykanego dotąd wydawnictwa towarzyszyła szczególna oprawa. W poniedziałek, 17 listopada, w sali reprezentacyjnej MDK przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Świebodzic, panowie Marek Mikołajczak i Witold Bajalski wraz z burmistrzem Świebodzic Bogdanem Kożuchowiczem wręczyli dyplomy i okolicznościowe upominki w postaci książek artystom oraz osobom zaangażowanym w powstanie kalendarza.

Na kartach kalendarza znalazły się prace: Ryszarda Żurakowskiego, Mileny Kazek, Barbary Bednarek, Róży Stolarczyk, Edyty Kulpy, Iwony Błazik, Pawła Dziurzyńskiego, Barbary Kaliciak, Barbary Sztern, Bernadetty Dziwosz, Jana Palichleba i Grażyny Bernasińskiej.

Wszystkim artystom gratulujemy talentu i życzymy kolejnych udanych publikacji.

Osoby zainteresowane kupnem kalendarza informujemy, że będzie on dostępny w dwóch punktach: kiosku przy ul. Żeromskiego 27 i księgarni w Rynku.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group