Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Jedz z głową

Niedziela, 16 marca 2014, 16:44
Aktualizacja: 16:46
Autor: red.
Pszenno: Jedz z głową
Fot. UG Świdnica
Zdrowy styl życia, dieta i pułapki żywieniowe to tematy spotkań gimnazjalistów z dietetykiem prowadzącym warsztaty „Chcesz być sobą– jedz z głową”.

Jako pierwsi w spotkaniach ze specjalistą od żywienia, p. Małgorzatą Nowicką spotkali się uczniowie gimnazjum w Pszennie. Swe pytania zadać mogli gimnazjaliści z Witoszowa, a wątpliwości uczniów z Lutomi Dolnej rozwiane zostaną w nadchodzącym tygodniu. Godzinne spotkania nie służą zdobywaniu szkolnej wiedzy, takiej jak znajomość piramidy żywienia, witamin, aminokwasów czy węglowodanów. Nie mają na celu straszenia konsekwencjami, czy narzucania stylu życia, mają uświadomić młodzieży, że zdrowe i nie zdrowe odżywiane to tylko kwestia ich wyboru, a przygotowanie posiłków zabiera tyle samo czasu. Za to efekty mogą być diametralnie różne.

Wprowadzenie prostych zmian takich jak jedzenie śniadania, zwrócenie uwagi na smak czy kolor posiłków, a przede wszystkim racjonalne odżywianie, a nie stosowanie diet prowadzi do zdrowia i pozwala zachować energię na cały dzień. Wśród zadawanych pytań dużym zainteresowaniem cieszy się temat diety. Dieta, czyli sposób odżywiania nabrała dziś całkiem nowego znaczenia. Odchudzająca, beztłuszczowa, białkowa, kapuściana, śródziemnomorska i wiele wiele innych - to pułapki w które wpadają osoby chcące wyglądać szczupło i zdrowo. Szczególnie niebezpiecznie takie eksperymenty kończą się dla młodzieży. To właśnie w wieku 13-16 lat kształtuje się budowa organizmu, a szkody wyrządzone dzisiaj dadzą o sobie znać po latach – mówiła pani dietetyk.

Podczas spotkań młodzież pyta również o to co i kiedy jeść, aby nabrać energii przed treningiem, aby głód nie rządził ich zachowaniem. Nie starajcie się być kimś innym, bądźcie sobą, akceptujcie siebie, ale jedzcie z głową - mówiła do młodzieży p. Małgorzata Nowicka.

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali również rodzice. Kolejne spotkanie z rodzicami odbędzie się 20 marca (czwartek) o 17.30 w świetlicy szkolnej Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group