Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Jesienne prace drogowe

Piątek, 28 października 2016, 16:33
Aktualizacja: 16:36
Autor: red
Dobromierz: Jesienne prace drogowe
Fot. UG Dobromierz
W ostatnim czasie realizowane są liczne prace remontowe oraz porządkowe na drogach gminnych w gminie Dobromierz.

Wszystkie działania mają na celu dalsze unowocześnianie infrastruktury, a także poprawę panujących standardów i komfortu życia mieszkańców.

25 października br. rozpoczęły się prace budowlane polegające na przebudowie 1,2 kilometrowego odcinka drogi transportu rolnego w Jugowej za posesjami 53-75. Zakres prac obejmuje mechaniczne korytowanie drogi oraz ułożenie materiału kamiennego o różnej frakcji. Podobny przebieg będzie miał remont drogi transportu rolnego w Kłaczynie, gdzie prace zostaną wykonane na 2 kilometrowym odcinku drogi. Planowany termin ich zakończenia to połowa listopada br.

Nieco wcześniej rozpoczęły się również prace budowlane na drodze gminnej w Siodłkowicach. Przebudowywany odcinek to 230 metrów. Realizowane zadanie obejmuje: mechaniczne profilowanie, ułożenie korytek betonowych, przebudowę studzienki odprowadzającej wodę opadową, ułożenie jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej oraz wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego 0-31,5. Planowany termin zakończenia prac to 30 października br.

Powyższe zadania realizowane są w ramach podpisanych umów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w ramach dotacji celowych na 2016 rok. Planowana dotacja na te zadania wynosi blisko 380 tys. zł, co stanowi ok. 75% kosztów całkowitych zadań inwestycyjnych.

Ponadto w ramach środków funduszu sołeckiego w Jaskulinie zrealizowano prace związane z uregulowaniem odwodnienia 30-metrowego odcinka drogi gminnej przy użyciu korytek betonowych oraz wyremontowano wjazd na drogę transportu rolnego, działka 349, przylegająca do działki 350, zaś w Pietrzykowie ekipa techniczna Urzędu Gminy wykonała odkrzaczenie drogi gminnej przez wieś.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group