Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jesienne spotkania ze zdrowiem

Poniedziałek, 21 października 2013, 13:11
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Świebodzice: Jesienne spotkania ze zdrowiem
Fot. UM Świebodzice
Jak dbać o ciało w wieku dojrzałym, dlaczego warto dbać o układ oddechowy, jak się odżywiać, słowem – jak zdrowo żyć. O tym i o wielu innych aspektach naszego życia świebodziczanie usłyszeli podczas spotkania z Fundacją Carita, które odbyło się w sobotę, 19 października w Miejskim Domu Kultury.

Spotkanie nosiło nazwę "Dolnośląskie spotkania dla zdrowia". Specjaliści z fundacji przegotowali cykl wykładów edukacyjnych poświęconych właśnie szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej.

Uczestników spotkania powitała Wiesława Adamiec, prezes Fundacji Carita oraz w imieniu Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza - Anna Żygadło, sekretarz miasta.

- Cieszę się, że skorzystali Państwo z naszego zaproszenia zwłaszcza, że było ono skierowane do osób w wieku dojrzałym, które z pewnością dowiedzą się wielu ważnych i potrzebnych informacji dotyczących zdrowia - mówiła Anna Żygadło.

I rzeczywiście, takich porad było sporo. Szczególnie przydatne było z pewnością wystąpienie pielęgniarki Teresy Hyczko, która w prosty i chwilami zabawny sposób mówiła o dbaniu o higienę ciała, o sposobach radzenia sobie z nietrzymaniem moczu i wielu innych dolegliwościach, które są niestety bardzo często atrybutem zaawansowanego wieku.

Wiesława Adamiec ciekawie opowiadała o roli psychiki w zwalczaniu poważnych chorób.

- Trzeba nauczyć kochać siebie w każdym wieku, a zwłaszcza w wieku senioralnym powinniśmy myśleć przede wszystkim o sobie - przekonywała zebranych.

Podczas spotkania można było także bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi oraz obliczyć masę BMI. W przerwie wykładów uczestnicy mogli napić się kawy, zjeść coś słodkiego i porozmawiać w kuluarach ze specjalistami.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group