Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Jest już ostateczna decyzja w sprawie wrocławskiego Oceanarium–powstanie przed 2016

Piątek, 17 lutego 2012, 11:20
Aktualizacja: 11:22
Autor: oprac. PAW
Wrocław: Jest już ostateczna decyzja w sprawie wrocławskiego Oceanarium–powstanie przed 2016
Fot. red
Zakończyły się formalności związane z przetargiem na „Budowę obiektu Afrykarium–Oceanarium wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie ZOO Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Wróblewskiego 1–5 we Wrocławiu”. Generalny wykonawca, firma PB Inter–System S.A. z Wrocławia, która wygrała przetarg, rozpocznie prace najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Oznacza to, że ZOO na swoje 150–lecie zyska bardzo prestiżowy obiekt.

Finansowanie inwestycji zapewni Konsorcjum Banków PKO Bank Polski i Nordea. Warto podkreślić, że jedynie Polski Bank, będący liderem w konsorcjum banków, podjął się realizacji tak ważnej inwestycji.

- Należy mieć świadomość, że za chwilę zostanie wzniesiona prawdziwa ikona Wrocławia. A jego władze wyprzedzą tym samym wszystko to co dzieje się w Polsce, a nawet w Europie. Wrocław ma szansę na prawdziwe ożywienie i udowodnienie, że jest prawdziwym Miastem spotkań i Europejską Stolicą Kultury 2016 – mówi Marek Nowara, Prezes Zarządu PB Inter-System S.A.

Przed Wrocławiem otwierają się prawdziwie nowe perspektywy. To tak wyjątkowy projekt, iż zapewne ściągnie do Wrocławia miliony turystów i gości, którzy odwiedzą nie tylko samo Oceanarium, ale i stolicę Dolnego Śląska. To również spore możliwości dla rodzimych usług gastronomicznych i hotelarskich.
- Wrocław po raz kolejny podnosi poprzeczkę innym miastom. To prezent władz dla mieszkańców Wrocławia. To także żywa i najlepsza z możliwych lekcja biologii zachowań stworzeń z głębin mórz i oceanów, dla dzieci i młodzieży szkolnej. Bardzo się cieszę, że moja firma będzie mogła realizować projekt jakiego jeszcze w Polsce nikt się nie podjął. Będzie to pierwsze w Polsce Oceanarium i największe w Europie – mówi Marek Nowara, Prezes Zarządu PB Inter-System S.A.

Warto podkreślić, że zakończenie budowy Oceanarium pokrywać się będzie ze 150-leciem istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Wrocławskie Oceanarium będzie bez wątpienia przyciągało jak magnes, będzie miejscem edukacji, nauki, przygody.
- To nowe życie Wrocławskiego ZOO, które i tak jest największym i najbardziej prestiżowym ZOO w Polsce, ale dzięki wybudowaniu Oceanarium będzie i najbardziej prestiżowym w całej Europie – podkreśla Daniel Zieliński, rzecznik prasowy PB Inter-System S.A.

Sam obiekt Oceanarium pod względem rozwiązań technologicznych i wizualnych będzie pierwszym tego typu obiektem w Europie. Nowy pawilon będzie prezentował faunę i florę wód afrykańskich i okołoafrykańskich. Poprzez wybudowany tunel ze szkła akrylowego każdy będzie mógł się przedostać do świata wód oceanicznych, niemalże poczuć się jak na wodach prawdziwego Oceanu. W tunelu będzie można się także na chwilę zatrzymać i poobserwować jak nad naszymi głowami pływa największy drapieżnik każdego morza – rekin. Poza nim w Oceanarium będą ryby z jezior Malawi i Tanganika oraz zwierzęta żyjące w dorzeczu Nilu - hipopotamy. Największą jednak atrakcją Oceanarium będzie wybieg dla pingwinów, usytuowany tuż pod restauracją w kształcie łodzi. Także dla wielu zwierząt zamieszkujących obecnie Wrocławskie ZOO będzie to szansa na przeprowadzkę do jakże nowoczesnego i dużego obiektu. Krokodyle, hipopotamy, to tylko niektóre z mieszkańców naszego ZOO, które już wkrótce zaznają tych niecodziennych luksusów.
Dodatkowe atrakcje czekające na turystów to otwarte wybiegi, pokazy sztuczek wykonywanych przez uchatki oraz podziwianie rafy koralowej z wnętrza zatopionego statku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group