Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Jest Podstrefa Dobromierz

Sobota, 16 lipca 2016, 14:06
Autor: red
Dobromierz: Jest Podstrefa Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
13 lipca w Dzienniku Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozporządzenie ustanawia dwie nowe podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tj. Dobromierz i Wądroże Wielkie. Tak więc od mamy podstrefę WSSE.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces gminy, a zarazem wielka szansa na jej rozwój. Ukazanie się rozporządzenia jest zwieńczeniem kilkuletnich prac, które rozpoczęto w 2012 r. od uchwalenia nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a następnie prac nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Dobromierz, który podzielono z myślą o wydzieleniu obszaru inwestycyjnego, w tym Podstrefy Dobromierz – WSSE.

Z początkiem 2015 r. z inicjatywy wójta Jerzego Ulbina odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki INVEST – PARK tj. zarządcą WSSE. Od tego czasu nastąpiła intensyfikacja realizowanych prac takich jak: opracowanie nowego MPZP oraz przygotowanie terenu, docelowo objętego WSSE.

W grudniu 2015 r. uchwalono MPZP, w którym dla terenu przy drodze krajowej nr 5 nadano funkcję inwestycyjną. Obszar podstrefy Dobromierz – WSSE obejmuje 78,2026 ha. W jej skład wchodzi 6 działek, które znajdują się wzdłuż drogi krajowej nr 5 relacji Bolków – Strzegom oraz wzdłuż dróg powiatowych nr 2916D Serwinów – Jugowa i 2794D Dobromierz – Jugowa. Właścicielem tego terenu jest Agencja Nieruchomości Rolnych za wyjątkiem małego obszaru, która należy do Gminy Dobromierz.

Kolejne działania w zakresie przedstawienia oferty na arenie międzynarodowej należą do WSSE. Liczymy, że tak atrakcyjnym terenem inwestycyjnym lada moment zainteresują się przedstawiciele różnych branż.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group