Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jest przetarg na kręgielnię

Wtorek, 30 stycznia 2018, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: red
Świebodzice: Jest przetarg na kręgielnię
Fot. UM Świebodzice
Gmina Świebodzice ogłosiła przetarg w celu wyłonienia firmy, która dokona modernizacji kręgielni miejskiej, a to oznacza, że kolejny obiekt sportowy w mieście przejdzie gruntowny remont i zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Gmina Świebodzice otrzyma na to zadanie 614 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w czerwcu 2017 roku, w ramach pilotażowego konkursu, pn. "Mały Klub Sportowy" i zakładał przebudowę wraz z rozbudową istniejącej kręgielni przy ul. Rekreacyjnej. Wniosek otrzymał ocenę pozytywną, dzięki czemu przyznano wsparcie w wysokości 614 tys. zł netto. Koszt całkowity projektu to 1 mln 550 tys. zł brutto.

Będzie to kolejny obiekt sportowy w Świebodzicach, poddany gruntownej modernizacji. Tak było m. in. ze stadionem przy ul. Sportowej, który przeszedł gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz z powstaniem nowego obiektu o charakterze socjalnym, basenem odkrytym przy ul. Rekreacyjnej (nowy obiekt gastronomiczno-socjalny, boisko plażowe, zagospodarowanie terenu zielonego, nowe brodziki); wreszcie z trwającą właśnie modernizacją Wodnego Centrum Rekreacji (budowa nowych saun, jacuzzi, itd.).
- Staramy się systematycznie poprawiać istniejącą infrastrukturę sportową lub uzupełniać ją o nowe obiekty - jak chociażby skatepark czy plac do street workoutu, bo takie są oczekiwania mieszkańców - podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - To także duży atut naszego miasta dla potencjalnych przyszłych mieszkańców, wybierających do zamieszkania właśnie Świebodzice. Doceniają fakt, że takie niewielkie miasto jak Świebodzice ma tak bogatą i zróżnicowaną ofertę obiektów sportowych. Kręgielnia z pewnością się do tego jeszcze bardziej przyczyni.

Po modernizacji na kręgielni będzie można grać zarówno w kręgle klasyczne, jak i bowling; powstanie wygodna szatnia, widownia oraz małe zaplecze gastronomiczne.

Przetarg został ogłoszony 23 stycznia. Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 7 lutego.

Termin wykonania modernizacji kręgielni to koniec października 2018 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group