Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jest wykonawca na tereny zielone

Wtorek, 16 stycznia 2018, 9:16
Autor: red
Świebodzice: Jest wykonawca na tereny zielone
Fot. red
Firma Giardino Beata Cabaj ze Szczecina będzie realizować dużą inwestycję związaną z tworzeniem i odnowieniem terenów zielonych w Świebodzicach.

Jest to ogromne zadanie, dotyczące 12 wytyczonych obszarów o łącznej powierzchni blisko 19 hektarów. Powstaną tu parki, tereny sportowe i rekreacyjne. Zadanie opiewa na kwotę ponad 7,5 mln zł. Gmina Świebodzice otrzymała na projekt 3,5 mln zł dotacji.

Koncepcja obejmuje 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów na terenie całego miasta, w tym m. in. przywrócenie do właściwej funkcji i odnowienie terenu Warszawianki oraz budowa nowoczesnego parku sportowego na Osiedlu Piastowskim; modernizację skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej.

Projekt, którego pełna nazwa brzmi: „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego. Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych.

- To bardzo innowacyjny projekt, a co najważniejsze, wytyczone obszary zieleni znajdują się w zasadzie w każdej dzielnicy miasta – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - To oznacza, że przybędzie miejsc do odpoczynku i rekreacji, a także zwiększy się ilość zielonych płuc Świebodzic – a to przecież bardzo ważne dla nas wszystkich.

Jednym ze zrewitalizowanych miejsc, które z pewnością ucieszą świebodziczan, będzie staw Warszawianka. Koncepcja zakłada utworzenie dwóch placów wypoczynkowych, główną osią widokową będzie pomost taneczny i przystań dla kajaków. Pojawi się także taras widokowy, mnóstwo zieleni, piękne i pachnące kwiaty i pnącza: wisterie, hiacynty, winorośl, liliowce. Nie zabraknie także ławek i stylowego oświetlenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group