• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 7:27
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 787
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Joanna Lamparska spotka się dziś z czytelnikami w Strzegomiu

Wiadomości: Region - Strzegom
Wtorek, 3 listopada 2009, 8:26
Aktualizacja: 10:01
Autor: MaS
Fot. Walbrzyszek
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Lamparską. Rozpocznie się ono o godz. 13.00 dzisiaj, 3 listopada 2009, w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

– „Mam w życiu wielkie szczęście. Szczęście do niezwykłych ludzi, wydarzeń i podróży. Gdy ktoś przysiada się do mnie w pociągu, okazuje się niemal od razu znakomitym bohaterem na reportaż.” – tak mówi o sobie pisarka w swoim oficjalnym blogu. – „Bez przerwy jeżdżę po świecie, choć nie lubię latania. Szukam ukrytych skarbów, choć mówią, że one nie istnieją. Piszę książki o tajemnicach Dolnego Śląska. Nazywam je „przewodnikami, innymi niż wszystkie” bo zamiast suchych faktów, staram się snuć niezwykłe opowieści; o czarownicach, zaginionym welonie Marii Antoniny, ukrzyżowanej Kummarnis, szalonych lotnikach i oczywiście, poszukiwaczach skarbów. Marzy mi się odkrycie, może nie Bursztynowej Komnaty, ale chociaż skrzynki z tajnymi dokumentami. W weekendy zbieramy się w grupę i wyruszamy na poszukiwania.”

Niegdyś dziennikarka „Słowa polskiego”, a obecnie najbardziej tajemnicza autorka Dolnego Śląska ma na swoim koncie słynne książki: „Tajemnice ukrytych skarbów” (1995), „Tajemnice, zamki, podziemia – przewodnik jakiego nie było” (1999). „Sudety środkowe po obu stronach granicy” (2003), „Magia dolnośląskich zamków – rezydencje i ich losy” (2005). Czytelnicy będą mogli porozmawiać z Joanną Lamparską także o jej najnowszej książce, „Zamkowych tajemnicach”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group