Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: John Lennon „pomoże” w promocji budżetu obywatelskiego

Sobota, 4 stycznia 2014, 13:56
Aktualizacja: 13:56
Autor: red.
Świdnica: John Lennon „pomoże” w promocji budżetu obywatelskiego
Fot. użyczone
Stowarzyszenie „Wspólnota Samorządowa” przeprowadzi dodatkową akcję promującą budżet obywatelski. Sądząc po ilości zadań zgłoszonych przez mieszkańców (217 propozycji), zainteresowanie nim jest spore. Agitację na rzecz wybranych projektów prowadzą niektóre partie polityczne i organizacje pozarządowe. My chcemy pójść krok dalej.

Członkowie WS także wspierają preferowane przez siebie propozycje. Jednak najbardziej zależy nam na rozbudzeniu aktywności świdniczan. Sądzimy, że każde zwycięskie zadanie warte będzie realizacji pod warunkiem, że poprze je znacząca liczba obywateli. Dlatego tak ważna jest nasza frekwencja podczas głosowania w dniach 10-12 stycznia. Wątpimy, żeby zachęcanie mieszkańców do głosowania miało sens, jeśli nie przekonamy ich, żeby odważyli się uruchomić swoją wyobraźnię.

- Apele o tzw. obywatelską postawę są często mało skuteczne. Ważniejsze jest, żeby wielu z nas pomyślało tak- wyobrażam sobie, że naprawdę zbudowano coś, co jest dla mnie ważne.
I nie zależy to od spełnienia bardziej lub mniej wiarygodnych obietnic wyborczych, lecz od mojego głosu oddanego na tę konkretną inwestycję. To się może udać!
- mówi Leszek Podgórski, przewodniczący klubu radnych WS w radzie Miejskiej.

Dlatego naszą akcję zatytułowaliśmy „ WYOBRAŹ SOBIE, ŻE….”. Inspiracją dla niej jest przebój sprzed lat, dobrze znany także dzisiaj. John Lennon w piosence „Imagine” zachęcał do patrzenia na świat oczami wyobraźni i śmiałego opowiadania się za swoimi marzeniami. Utwór powstał w odmiennej od naszej rzeczywistości i odwoływał się do haseł innej kultury. Jednak zawsze i każdemu może być bliskie wezwanie Lennona – Możesz mnie nazwać marzycielem, ale nie jestem jedyny.

Przez kilka najbliższych dni członkowie i sympatycy WS kolportować będą specjalnie przygotowane ulotki w wersji elektronicznej i papierowej. Liczymy, że świdniczanie, którzy je otrzymają, zechcą puścić je w dalszy obieg. Przypomnijmy sobie niezwykłą wręcz klimatyczną melodię „Imagine” i weźmy sobie do serca nasz apel:

Odważ się uruchomić swą wyobraźnię i zaufać sile swojego głosu!

(Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej)

Więcej o genezie akcji można przeczytać również na: www.ireneuszpalac.blogspot.com
Jeśli chcesz sobie przypomnieć piosenkę Johna Lennona znajdziesz ja tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=DVg2EJvvlF8

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group