Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Jubilatka z Mokrzeszowa

Czwartek, 18 czerwca 2020, 9:37
Autor: red
Mokrzeszów: Jubilatka z Mokrzeszowa
Fot. Gmina Świdnica
17 czerwca pani Eugenia Kubińska z Mokrzeszowa świętuje swoje setne urodziny. W imieniu szanownej Jubilatki życzenia od premiera RP, wojewody dolnośląskiego i wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek odebrał wnuk Grzegorz.

Eugenia Kubińska urodziła się w 1920 r. w miejscowości Stare Miasto na Ukrainie. Miała czterech braci. W wieku 20 lat wyszła za mąż za Władysława Kubińskiego w miejscowości Podhajce. Z ich związku urodziło się dwóch synów. Mąż pani Eugenii w czasie II wojny światowej pełnił funkcję kaprala. W 1945 r. osiedlili się w Mokrzeszowie. Niestety ich małżeństwo nie trwało długo, ponieważ mąż zmarł w wieku 36 lat. Pani Eugenia to wieloletnia członkini Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych. Od czasu osiedlenia się we wsi Mokrzeszów prowadziła gospodarstwo rolne, które po latach przekazała synowi. Szanowna Jubilatka doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków.

Praca i ptasie mleczko to recepta na długowieczność pani Eugenii, mówił z uśmiechem jej wnuk. Jak tylko minie pandemia koronawirusa to babcia z pewnością pochwali się co jeszcze jest jej sekretem na tak długie życie – podkreślał pan Grzegorz.

Pani Eugenia Kubińska jest siódmą mieszkanką w dotychczasowej historii gminy Świdnica, która obchodzi setne urodziny. Szanownej Jubilatce raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu i w otoczeniu kochającej rodziny oraz przyjaciół.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group