Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jubileusz 110 – lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Strzegomiu

Środa, 30 grudnia 2015, 8:56
Autor: opr.red.
Strzegom: Jubileusz 110 – lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
Dobra lekcja historii, występy artystyczne grup przedszkolnych i zespołu „Retro”, kwiaty, życzenia, okazjonalne upominki wypełniły czas Jubileuszu 110 – lecia powstania ZNP, który odbył się 21 grudnia br. w sali widowiskowej SCK w Strzegomiu.

Program jubileuszu zainaugurował hymn ZNP, odśpiewany przez zespół wokalno – muzyczny „Retro” oraz kalendarium ważnych wydarzeń, decyzji i osiągnięć związku na forum krajowym, regionalnym i lokalnym, które przedstawił Michał Sawko – wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Strzegomiu.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością związkowcy, a wśród nich przedstawiciel Zarządu Okręgu Dolnośląskiego ZNP we Wrocławiu – Marek Malicki, Aleksandra Szukała-Woźniak – Prezeska Oddziału ZNP w Świdnicy i równocześnie koordynatorka działań ZNP wobec władz powiatu oraz Krystyna Kowara – sekretarz Zarządu Oddziału ZNP w Świdnicy, samorządowcy z gmin z terenu działania Oddziału Międzygminnego ZNP w Strzegomiu ( Strzegom, Dobromierz, Jaworzyna Śląska, także szkoły powiatu, znajdujące się w Strzegomiu) na czele z Burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą oraz dyrektorzy szkół i placówek objętych działaniem strzegomskiego Oddziału ZNP.

Spotkanie poprowadziła Hanna Krosta, prezes Oddziału Międzygminnego ZNP w Strzegomiu.
-Każdy jubileusz, a ten szczególnie, jest momentem refleksji nad celowością i skutecznością podejmowanych działań, okazją do wyrażenia uznania Zarządu dla swoich działaczy, łączących na co dzień życie rodzinne i zawodowe z aktywną pracą związkową na rzecz lokalnej oświaty i jej czynnych i emerytowanych pracowników. Także dla przyjaciół i sympatyków naszego Związku, wspierających nasze działanie, mamy Ich wielu. Wartym podkreślenia jest, iż cele i zadania oraz formy działania naszego Związku mają stale wielu zwolenników w środowisku oświatowym, czego niezbitym dowodem jest fakt, iż mimo wielozwiązkowości w oświacie Związek Nauczycielstwa Polskiego jest największym branżowym związkiem zawodowym w kraju i odpowiednio na Dolnym Śląsku, w Powiecie Świdnickim i na terenie działania naszego Oddziału - mówi Hanna Krosta, prezes Oddziału Międzygminnego ZNP w Strzegomiu.

W toku spotkania jubileuszowego uhonorowano upominkami wyróżniających się aktywnością związkowców . W gronie osób zasłużonych znaleźli się: Julia Kloc – od ponad 20 lat przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów i Hanna Ramz wiceprzewodnicząca tej sekcji. Także Henryk Gęsior, Wiesława Sumara, Jadwiga Wójtowicz, Danuta Mrugała, Zofia Żogał, Elżbieta Mierzejewska i Barbara Nowak.

Odznakę za 50 Lat przynależności do ZNP oraz miniaturki pomnika „Ławeczki z 1905r.” i „Encyklopedię Seniora” otrzymały: Maria Maziarz, świętująca równocześnie 50-lecie pracy zawodowej oraz Kazimiera Pernet.

„List Gratulacyjny” z tytułu otrzymania w tym roku Medalu Komisji Edukacji Narodowej na wniosek Zarządu Oddziału wraz z miniaturką „Ławeczki z 1905r” otrzymał Robert Matkowski, wieloletni były dyrektor szkoły w Gniewkowie i później Zespołu Szkół w Roztoce.

W roku jubileuszu 110 - lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału Międzygminnego złożył szczególne podziękowanie Burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie za życzliwą pomoc w realizowaniu zadań statutowych ZNP oraz wieloletnią współpracę przy rozwiązywaniu problemów lokalnej oświaty oraz jej pracowników. Burmistrz Strzegomia należał do ZNP od 1973 r., czyli od początku swojej nauczycielskiej pracy. – Cieszę się z tego, co zrobiliśmy, co się dzieje obecnie. Uważam, że udało nam się wiele osiągnąć dla ludzi - szczególnie dla tych, którzy wiele lat przepracowali w oświacie i odeszli. Ważne jest to, co robimy dla ludzi. Wysoko cenię osiągnięcia związku i myślę, że z podniesioną głową, uśmiechniętą twarzą, radością i otuchą możemy spoglądać w przyszłość – powiedział.
Równie serdeczne podziękowanie złożono Naczelnik Wydziału Oświaty Urszuli Podsiadło – Szubert za ponad 20 – letnią, systematyczną i owocną współpracę na rzecz lokalnej oświaty i jej pracowników. Z samorządem Strzegomskim Hanna Krosta współpracuje na niwie oświaty od 25 lat.

Podziękowania za współpracę na rzecz lokalnej oświaty i jej pracowników wraz z „Kalendarium ZNP” i symboliczną miniaturką tablicy z 1905r. skierowano również do Wójta Dobromierza – odebrała je Sekretarz Urzędu Gminy Dobromierz Monika Borysewicz, Burmistrza Jaworzyny Śląskiej i starosty Świdnickiego.

Nie obyło się również bez podziękowań dla dyrektorów przedszkoli i szkół z terenu działania strzegomskiego Oddziału ZNP, bo to z nimi – pracodawcami na co dzień współpracuje Zarząd Oddziału Międzygminnego ZNP w Strzegomiu.

Podziękowania wraz z upominkami przekazano także przyjaciołom Związku, dzięki którym działania i uroczystości związkowe zyskiwały na oprawie: Wioletta Urban-Smagłowska – Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji, Bożena Bojanowska-Czuk – dyrektor SCK, Barbara Śmiatacz – dyrygentka zespołu wokalno – muzycznego „Retro”, Maria Magdalena Krzywda – właścicielka stołówki-kawiarni „Pod Rumakiem”, Grażyna Dyrda i Leszek Traczyk – P.P.H.U. „Broker”.

Wspomnienia i podsumowania wzajemnych działań dokonywano jeszcze przy słodkim poczęstunku zamykającym całą uroczystość.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group