Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jubileusz 20–lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Wtorek, 19 lutego 2019, 9:08
Autor: red
Świebodzice: Jubileusz 20–lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
Fot. UM Świebodzice
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło Miejskie w Świebodzicach obchodziło piękny jubileusz dwudziestolecia działalności. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, na którym obecni byli zaproszeni goście: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz zaprzyjaźniony ze związkiem Bogusław Krzysztofowicz z zakładu pogrzebowego HADES, a także członkowie i sympatycy koła.

Pani Krystyna Michalska, prezes stowarzyszenia od początku jego funkcjonowania, zaprezentowała historię działalności na terenie miasta. Opowiadała o założycielach koła: Pani Janinie Dziuba, Pani Annie Kukli, Panu Janie Horodeckim i Pani dr Krystynie Wygodzie. W przeciągu dwóch dekad działalności organizacja zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem szkoleń dla osób chorych na cukrzycę, pomocą osobom leżącym, organizowaniem wyjazdów integracyjnych do muzeów, operetek, kina czy na warsztaty z robienia papieru.

Jak na jubileusz przystało nie odbyło się bez życzeń. Prezes życzyła wszystkim członkom dużo zdrowia, dobrych poziomów cukru i małej ilości nerwów. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga na ręce pani Krystyny Michalskiej przekazał kwiaty i gratulacje, dziękując za zaproszenie. Życzył zebranym dużo uśmiechu, zdrowia i jak najwięcej "życiowego cukru". Podkreślał również to, jak bardzo cieszy się z funkcjonowania stowarzyszenia w mieście.

Miłym akcentem spotkania było również przekazanie Pani Janinie Dziuba srebrnej przypinki. Pani Janina jest zaangażowana w działania podejmowane przez stowarzyszenie od dwudziestu lat. Natomiast medal za szczególne zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymał wspierający organizacje Pan Bogusław Krzystzofowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group