Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jubileusz Letniego Festiwalu Gitary w Krzyżowej

Wiadomości: Region - Krzyżowa
Wtorek, 23 marca 2010, 10:34
Aktualizacja: 10:44
Autor: opr. MaS
Fot. www.krzyzowa.org.pl
W dniach 4–14 lipca w Krzyżowej zjadą się mistrzowie gitary z różnych krajów. Tym razem wezmą udział w obchodach dziesięciolecia imprezy.

W programie: różnorodna muzyka - klasyka, flamenco, jazz, blues, fingerstyle, koncerty, ciekawe imprezy - wykłady, pokazy, spotkania, prezentacje, lekcje mistrzowskie, warsztaty grupowe, nauka improwizacji - oraz atrakcja: piwnica dżemowa!

Zaproszeni goście:

- Gitara Klasyczna: Celso Machado (Brazylia) 5-10.07.2010 - Brazilian Rhythm Ensemble; Hubert Keappel (Niemcy) - 8-14.07.2010; Nikita Koshkin (Rosja) 5-10.07.2010; oraz Polacy: Alina Gruszka, Ryszard Bałauszko, Leszek Potasiński, Piotr Zaleski, Jarema Klich, Krzysztof Pełech.
- Antonello Lixi (Włochy) - gitara barokowa, interpretacja muzyki renesansu i baroku;
- Jose Torres (Kuba) 5-9.07.2010 - gitara kubańska tres, warsztaty rytmów kubańskich;
- Joscho Stephan (Niemcy) 5-6.07.2010 - gypsy swinging guitar;
- Luca Allievi (Włochy) 9-11.07.2010 - fingerstyle;
- Tomasz Grabowy - gitara basowa;
- Leszek Cichoński 5-9.07.2010 - gitara elektryczna, bluesowa;
- Marcin Olak - gitara jazzowa, nauka improwizacji;
- Agata Teodorczyk - taniec flamenco;
- Jakub Niedoborek - gitara flamenco;

Letni Festiwal Gitary organizowany jest w Krzyżowej od dziesięciu lat. W ramach imprezy odbywają się warsztaty gitary klasycznej (prowadzone przez najwybitniejszych dydaktyków i wirtuozów z Polski i zagranicy), gitary akustycznej (w tym także gitary fingerstyle), elektrycznej, jazzowej, basowej, flamenco, a także... tańca flamenco. Stałym punktem programu festiwalu są prezentacje DVD, wykłady oraz wystawy gitar i akcesoriów muzycznych.
Wśród gości tegorocznego kursu nie zabraknie mistrzów o międzynarodowej renomie. Jednym z nich będzie wybitny Brazylijczyk Celso Machado (Polskę odwiedzi po raz pierwszy!!!) - poprowadzi zajęcia indywidualne, zespoły kameralne oraz orkiestrę gitarową. Wszystko w brazylijskim klimacie.

Stylistyka latynoamerykańska to także domena Jose Torresa, który zaprezentuje nieznaną nad Wisłą odmianę gitary - GITARA TRES. Wieczorami wykładowcy i uczestnicy warsztatów spotykają się w "Piwnicy Dżemowej" w Pałacu. To raj dla wspólnego muzykowania, doskonalenia sztuki improwizacji i... ogólnie tworzenia. Scena w Pałacu udostępniana jest każdego wieczoru wszystkim, bez względu na wiek i umiejętności. Zawsze pod kontrolą odpowiedzialnych opiekunów!

Letni Festiwal Gitary w Krzyżowej adresowany jest do wszystkich - profesjonalistów i amatorów, początkujących i zaawansowanych, uczniów szkół podstawowych i studentów. Nie obowiązuje żaden limit wieku. Swoje miejsce znajdą tu zarówno aktywni pracusie - przyszli wirtuozi, jak i leniwi kibice - obserwatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group