Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 808
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Jubileusz patronatu

Czwartek, 19 maja 2022, 17:06
Autor: red
Imbramowice: Jubileusz patronatu
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach uroczyście obchodziła 10. rocznicę nadania jej imienia. Były podziękowania, życzenia, gratulacje i pokaz talentów, jakich niewątpliwie nie brakuje uczniom szkoły w Imbramowicach.

To był wyjątkowy dzień dla całej szkolnej społeczności. Podczas wspólnego świętowania uczniowie przypomnieli również o akcjach, w których uczestniczy ich placówka.

- Patron UNICEF zobowiązuje. To dla nas nie tylko powód do dumy, ale również zobowiązanie do podejmowania działań na rzecz słabszych, biedniejszych i potrzebujących wsparcia. Nasza szkoła brała udział w wielu ważnych projektach, w tym m.in. „Wszystkie kolory świata", „Gwiazdka dla Afryki", "Adopcja serca", "Góra grosza", a od niedawna #SolidarnizUkrainą. Dziś mija 10 rocznica nadania imienia UNICEF naszej szkole. A patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia, działania są dla nas wzorem i mobilizacją do działania, współpracy i integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Staramy się sprostać tym zadaniom. Dzięki współpracy z władzami gminy i pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz lokalnymi organizacjami możemy rozwijać naszą szkołę. Wszystkim za to bardzo dziękujemy – mówiła podczas uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Krystyna Waliszak.

Życzenia na ręce dyrektor szkoły oraz całej społeczności szkolnej składali także zaproszeni goście. Burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą na ręce dyrektor szkoły Krystyny Waliszak w prezencie przekazali bon podarunkowy na opłacenie transportu uczniów na XXVII Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o "Puchar Bałtyku", który odbędzie w dniach 3-5 czerwca 2022r.

- Wybór patrona to ważny moment w życiu szkoły. Dziś, szkoła w Imbramowicach świętuje dziesiątą rocznicę nadania placówce imienia UNICEF. To patron szczególny. To dla szkoły zobowiązanie, a jednocześnie motywacja do stawiania sobie wymagań i podejmowania wspólnych działań, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej, bardziej przyjaźnie. Życzę Wam dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. A wam drodzy uczniowie życzę, aby nauka w Waszej szkole była fascynującą przygodą - gratulował społeczności szkolnej burmistrz Leszek Michalak.

UNICEF to organizacja humanitarna, która od wielu lat podejmuje ważne działania na rzecz dzieci – chroni ich prawa i tworzy warunki do ich jak najlepszego rozwoju. Zajmuje się nie tylko opieką lekarską i pomocą w sytuacjach kryzysowych, ale także zapewnieniem elementarnego wykształcenia wszystkim dzieciom w krajach rozwijających się.

Uroczystości zakończyły się pokazem talentów wokalnych, recytatorskich i tanecznych uczniów. W finale cała społeczność szkoły zaśpiewała utwór Ryszarda Rynkowskiego „Pięknie żyć znaczy kochać świat. Pięknie żyć tak jak żyje ptak”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group