Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jubileusz strzegomskiej "Czwórki"

Środa, 18 października 2017, 9:23
Autor: red
Strzegom: Jubileusz strzegomskiej "Czwórki"
Fot. UM Strzegom
Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu nieustannie dba o pielęgnowanie tradycji i przywiązuje wielką wagę do rozbudzania refleksji nad związkiem między współczesnością a przeszłością.

Nieprzypadkowo więc jubileusz 60-lecia istnienia szkoły był ważnym świętem zarówno dla obecnych, jak i dawnych uczniów i pracowników Czwórki oraz dla naszych przyjaciół.

Bardzo miło było nam gościć w szkole burmistrza Strzegomia p. Zbigniewa Suchytę, księdza prałata Marka Babuśkę, zastępcę burmistrza p. Wiesława Witkowskiego, naczelnik Wydziału Oświaty p. Urszulę Podsiadły-Szubert, a także wielu pracowników Urzędu Miejskiego, z którymi na co dzień współpracujemy. Niezwykle cenna była dla dzisiejszych uczniów i pracowników szkoły obecność byłych dyrektorów i nauczycieli, a także licznych przyjaciół i sponsorów.

Wzruszające przemówienie pani dyrektor wprowadziło wszystkich w nastrój refleksji nad znaczeniem przeszłości dla dzisiejszego kształtu szkoły. P. dyrektor Janina Klonowska przywołała kluczowe chwile z historii Szkoły Podstawowej nr 4, podkreśliła przemiany, które dokonywały się w szkole na przestrzeni 60 lat, wskazała jednak również na to, co niezmienne: bez względu na sytuację polityczną, zaawansowanie technologiczne czy aktualne trendy najistotniejsze jest stworzenie przyjaznego miejsca dla dzieci i troska o jak najpełniejszy rozwój uzdolnień uczniów. Także od naszych gości usłyszeliśmy wiele pięknych i ciepłych słów, które będą przyświecać naszej dalszej pracy.

Po części oficjalnej rozpoczęła się pełna emocji część artystyczna. Wszystkich rozbawił obraz szkoły wzorowany na "Lokomotywie" Juliana Tuwima, humorystycznie ukazujący dyrekcję, nauczycieli i uczniów - od prymusów do repetentów. Podczas występów artystycznych można było podziwiać fantastyczne talenty naszych uczniów - wokalne, taneczne, aktorskie. Był to świetny dowód potwierdzający aspiracje Czwórki, by jak najlepiej dbać o rozwój talentów uczniów.

Po części artystycznej nasi goście toczyli długie rozmowy, a dla uczniów zostały przygotowane liczne atrakcje. Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim przyjaciołom szkoły za pomoc w organizacji uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group