Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1476
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Jubileusz Zjednoczonych

Wtorek, 22 czerwca 2021, 13:23
Autor: red
Żarów: Jubileusz Zjednoczonych
Fot. UM Żarów
W tym roku klub sportowy „Zjednoczeni Żarów” obchodzi jubileusz 75–lecia swojego funkcjonowania. Z tej okazji wszyscy mieszkańcy na placu k/Nefrytu mogą obejrzeć plenerową wystawę „75 lat żarowskiej piłki nożnej”, którą przygotowali wspólnie Fundacja Inicjatywa B oraz KS „Zjednoczeni Żarów”.

Wystawa z udziałem piłkarzy, trenerów i sympatyków piłki nożnej, oficjalnie została już otwarta w sobotę, 12 czerwca.

- Przyrównując funkcjonowanie klubu sportowego do budowy domu, należy wskazać na najważniejszy z elementów – na „fundament”, którym jest szkolenie dzieci, „ściany” to praca z młodzieżą, a „dachem” jest drużyna seniorów. (…) Od poziomu dzieci przechodzą do szkolenia w strukturach naszego Klubu. Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie w tak małym środowisku, nie rywalizujemy, a staramy się wspólnie stworzyć jak najlepsze do rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Z dużą niecierpliwością czekamy na koniec pandemii, bo w planach mamy organizację pikników rodzinnych z piłką nożną, tak aby zintegrować lokalne środowisko i pozytywnie uzależnić od klubu „Zjednoczeni” Żarów naszych mieszkańców … w myśl klubowego hasła: Wiele serc, jedno bicie – Zjednoczeni ponad życie”- napisał Adam Ciupiński.

Oficjalnie wystawę otworzyli zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz prezes klubu sportowego „Zjednoczeni Żarów” Tomasz Rudnik.

- Okres 75 lat bardzo bogatej tradycji sportowej to wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów i osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół sportu, jaką niewątpliwie jest piłka nożna. Klub Sportowy „Zjednoczeni Żarów” znalazł trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń mieszkańców gminy Żarów. Z okazji jubileuszu 75-lecia klubu składam serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność, upowszechnianie i promowanie piłki nożnej w naszym regionie. Wszystkim trenerom i zawodnikom klubu życzę osiągnięć sportowych oraz nieustającej motywacji do zdobywania jak najlepszych wyników – gratulował zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Wernisaż zakończył się występem Pawła Nartowskiego (Nafty), który w związku z jubileuszem, wykonał swój autorki utwór „Zjednoczeni Żarów”. Wystawa została opracowana na podstawie tekstów i materiałów zdjęciowych z książki „Historia żarowskiej piłki nożnej” autorstwa Piotra Araszczuka, Roberta Kaśków i Zbigniewa Malickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group