Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jubileuszowe spotkanie

Wtorek, 26 lipca 2016, 12:46
Autor: red
Świdnica: Jubileuszowe spotkanie
Fot. UM Świdnica
Minął pierwszy rok funkcjonowania na Osiedlu Młodych w Świdnicy klubu seniora.

Z tej okazji zorganizowano jubileuszowe spotkanie wszystkich członków. Jak przystało na urodzinową fetę, był tort ze świeczkami, uroczyste „sto lat” i grono uśmiechniętych gości.

Pierwsze spotkanie klubu seniora na Osiedlu Młodych odbyło się 23 lipca 2015 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy na ul. Kozara-Słobódzkiego 21A. Od tamtej pory seniorzy w każdy poniedziałek i czwartek mogą korzystać z ogromnego wachlarza zajęć organizowanych przez opiekunów tego miejsca. Ideą, jaka stała za stworzeniem klubu, była integracja i wspieranie aktywności osób starszych oraz stworzenie im możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdolności w pobliżu miejsca zamieszkania. W ofercie klubu znalazły się: spotkania z ludźmi kultury i sztuki (Witold Kostrzębski, Izabela Trojanowska, Zenobia Adamczyk, Daria Galant, Piotr Grobliński, Szymon Teluk, Mariusz Barcicki, Ryszard Latko, Maciejka Bokrzycka), projekcje filmowe, koncerty i montaże słowno-muzyczne, warsztaty plastyczne, spotkania integracyjne – potańcówki, grill, udział w Senioradzie, koncerty karaoke, wycieczki krajoznawczo-turystyczne, ciekawe wykłady i prelekcje. Do tej pory odbyło się ponad 60 spotkań w których udział wzięło ponad 1600 osób.

W spotkaniu z okazji jubileuszu frekwencja uczestników dopisała. Wśród zaproszonych gości znalazła się prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, radny miejski Andrzej Protasiuk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Adrianna Miara oraz dr Adam Olejniczak, który prowadził z seniorami warsztaty artystyczne. Ich efekty można było podziwiać w trakcie urodzinowego spotkania.
- Rok temu decydując się na stworzenie klubu seniora chcieliśmy, aby to miejsce przyciągało ciekawą ofertą zajęć seniorów i integrowało ich ze sobą. Pomysł, jak widać, udał się w stu procentach sądząc po dzisiejszej frekwencji oraz sygnałach, jakie otrzymuję od samych seniorów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecna siedziba klubu pozostawia wiele do życzenia, ale mamy na to dobrą alternatywę. Już niedługo przystąpimy do prac projektowych związanych z przebudową dawnego „Domosu”, aby stworzyć tam miejsce dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych, tych młodszych oraz tych trochę starszych. Będzie to swoiste centrum kulturowe tej części miasta, ze względu jednak na konieczność wygospodarowania środków realizacja nie nastąpi wcześniej, jak za dwa lata – mówiła w trakcie spotkania prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Na zakończenie urodzinowej fety odbył się mini koncert w wykonaniu niezwykle utalentowanego skrzypka, Roberta Bachary, który przygotował autorską interpretację sonat i partit Johanna Sebastiana Bacha. Artysta grał już w Rynku, odwiedził także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Zagórzu koncertował dla dzieci i wychowawców ośrodka Caritas, a w Świdnicy w Domu Dziennym „Senior-Wigor”. Rezydencja Roberta Bachary została zorganizowana w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group